Hašek přestupuje do Detroitu

Vedení klubu zámořské NHL Buffalo Sabres vyměnilo českého brankáře Dominika Haška do Detroitu za útočníka Vjačeslava Kozlova a právo v prvním kole draftu 2002/2003. Šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje podepsal s Rudými křídly jednoroční smlouvu, jejíž podrobnosti dosud nebyly zveřejněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprávu oznámil mluvčí Sabres Michael Gilbert s dodatkem, že představitelé Buffala ji nebudou dále komentovat. Ani z Detroitu nevyšla žádná podrobnost, a proto také zámořské zdroje nemohly uvést, zda zástupci Haškova nového klubu převzali jednoroční opci, nebo s ním hodlají podepsat novou smlouvu. Šestatřicetiletému Haškovi vypršela nejdelší smlouva v historii NHL, podepsal ji 8. července 1992, kdy přišel z Chicaga. Branku Buffala hájil plných devět let a za poslední rok činila jeho mzda 7,5 miliónu dolarů. Na konci roku 1999 sice oznámil, že svou kariéru v létě ukončí, avšak později se zranil a vzal své rozhodnutí zpět. V následujícím ročníku získal svou šestou Vezinovu trofej. V té příští pak bude bojovat o hokejový olymp - zisk Stanleyova poháru.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme