Hašek přestupuje do Detroitu

Vedení klubu zámořské NHL Buffalo Sabres vyměnilo českého brankáře Dominika Haška do Detroitu za útočníka Vjačeslava Kozlova a právo v prvním kole draftu 2002/2003. Šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje podepsal s Rudými křídly jednoroční smlouvu, jejíž podrobnosti dosud nebyly zveřejněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprávu oznámil mluvčí Sabres Michael Gilbert s dodatkem, že představitelé Buffala ji nebudou dále komentovat. Ani z Detroitu nevyšla žádná podrobnost, a proto také zámořské zdroje nemohly uvést, zda zástupci Haškova nového klubu převzali jednoroční opci, nebo s ním hodlají podepsat novou smlouvu. Šestatřicetiletému Haškovi vypršela nejdelší smlouva v historii NHL, podepsal ji 8. července 1992, kdy přišel z Chicaga. Branku Buffala hájil plných devět let a za poslední rok činila jeho mzda 7,5 miliónu dolarů. Na konci roku 1999 sice oznámil, že svou kariéru v létě ukončí, avšak později se zranil a vzal své rozhodnutí zpět. V následujícím ročníku získal svou šestou Vezinovu trofej. V té příští pak bude bojovat o hokejový olymp - zisk Stanleyova poháru.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme