Haškovi chybí jen krůček

Po čtvrtém zápase finálové série Stanleyova poháru vedou hokejisté Detroitu nad Carolinou 3:1 na zápasy a o zisku trofeje tak mohou rozhdnout už ve čtvrtek v noci na domácím ledě. Českého gólmana Dominika Haška tak možná dělí jediný krok od splnění cíle, se kterým do týmu Rudých křídel přestoupil. Jak moc se ale nechá tímto pomyšlením před pátým kláním série rozptylovat?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

"Musím říci, že jsem rád, že se nám podařilo vyhrát oba zápasy na ledě Caroliny, i když to, zejména v případě prvního duelu, nebylo vůbec jednoduché. Stanley Cup je sice hodně blízko, ale ten poslední krok bývá nejtěžší. Rádi bychom to ale vyhráli v příštím zápase na domácím ledě. Ale když se to nepovede, tak se nedá nic dělat. Musíme být pořád soustředění a vyhrát v dalším klání. Musíme prostě získat čtvrtou výhru, nic víc, nic míň."

Vzhledem k faktu, že jste zvítězili v obou zápasech na hřišti Caroliny, dá se mluvit o tom, že se Vám podařilo zlomit finálovou sérii ve svůj prospěch a Detroit už nemůže být poražen?

"My tomu pevně věříme, že dokážeme udělat ten poslední krok a vyhrajeme. Ale Carolina vůbec není lehký soupeř a to ukázala i ve třetím zápase. To byla bitva, která se rozhodovala až po 55 minutách prodloužení snad v jednu či půl druhé ráno. Dnes jsme hráli výbornou obranu. Poté, co jsme dali první gól a oni vzápětí nastřelili tyčku, tak ve třetí třetině jsme je k ničemu nepustili. Ale ani poté se nevzdali a pořád bojovali, takže člověk nikdy neví. Zkrátka zdaleka ještě nemáme vyhráno."

Mimochodem Detroit je zřejmě nejstarším týmem v celé NHL, a tvrdí se o něm, že jeho největším soupeřem je právě vysoký věk největších opor. Kolik sil Vás stál třetí zápas finálové série, který trval 115 minut čistého času?

"Věk podle mne už v tomto okamžiku sezóny není rozhodujícím faktorem. Celé mužstvo je ve velmi dobré formě, prakticky celou sezónu jsme se udržovali ve vysoké kondici. A to je právě to důležité - co má člověk natrénováno. Věk je v okamžiku, kdy jde o všechno, druhořadou záležitostí. Ale musím přiznat, že to bylo velmi vyčerpávající hlavně mentálně, protože člověk odehrál vlastně dva zápasy za jeden večer. ale fyzicky jsem byl naprosto v pohodě a druhý den jsem šel normálně trénovat."

Pro Carolinu je to historicky první účast ve finále Stanley Cupu. Jaká tedy byla v Raleighu atmosféra?

"Byla fantastická. Velmi mne překvapily dvě věci. Za prvé - i když je celá hala k sezení, tak diváci v řadách od porvního patra výš vydrželi ve stoje celý zápas. To je neskutečné, přesně jako v Detroitu. A druhou věcí bylo to, že i když jsme dnes v závěru zápasu vedli 3:0, tak stále povzbuzovali a fandili svým hráčům. Doopravdy si účasti ve finále považují, protože už jenom ta je pro ně historickým úspěchem."

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme