Havířov nechce hlavně do baráže

Havířov patří v posledních sezonách pravidelně ke klubům, jejichž předsezonní cíle nebývají nijak vysoké, a jejichž výsledky cílům odpovídají. Panteři hrají prakticky stabilně o udržení, ale je třeba říci, že se zatím vždy dokázali vyhnout baráži. Letos do Havířova přišel nový trenér - František Výborný, ale odešli někteří zkušení hráči, a tak cíle týmu nebudou vyšší než v jiných sezónách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podmínky v předchozím působišti Výborného - na Spartě - se s Havířovem dají asi jen těžko srovnávat. Jaké to tedy je a letos bude podle něj na Severu Moravy? "Jednou je to lepší, jednou je to horší. Jinak to asi ani být nemůže, jsem v novém prostředí. Jsem tu už čtyři měsíce, takže jsem si už zvykl. Přípravná utkání před ligou něco napověděla - odhalila třeba i slabiny. Na jejich odstranění je třeba ještě zapracovat, ale zřejmě se potáhnou celou sezonou. Až samotná utkání ligy ukáží, jak dalece jsme všichni schopní vše podřídit tomu, abychom poctivou prací chyby minimalizovali".

František Výborný vedl tréninky podobně, jako ve Spartě, rozhodně neměl a nemá na hráče Havířova jiné nároky, než na své bývalé svěřence. Přesto si je plně vědom toho, že v příští sezoně muset pracovat s úplně jiným kádrem, než měl k dispozici ve Spartě: "Odešli někteří hráči, kteří by byli určitě tahouny - Peterek, Melenovský, Vyhlídal. Kádr byl naopak doplněn hráči, kteří sice nemají tolik zkušeností, ale zato mají kariéru před sebou. Zatím spolupráce s nimi vypadá dobře, a já věřím tomu, že to dokážeme přenést i do zápasů".

Havířovští fandové se zatím nedočkali postupu svého týmu do play-off, a podle papírových předpokladů na tom nebudou lépe ani letos. František Výborný to potvrdil: "Favority určitě nejsme, a těžko budeme soupeře po šedesát minut přehrávat - i když by to bylo hezké. Budeme tomu muset podřídit taktiku. Jiný způsob hry bude muset být doma a jiný venku, ale i doma chceme vycházet ze zajištěné obrany. Hráče budeme muset s kolegou Peštukou trošku krotit - publikum je tu vynikající a žene svůj tým dopředu. A my rozhodně nechceme prohrávat zápasy tím, že budeme dostávat góly po brejcích".

Ani sami hráči nemají velké oči - jeden z nejzkušenějších obránců Daniel Kysela doufá, že se tým bez problémů zachrání. Na otázku, který tým by mohl být na stejné sportovní úrovni, jako Havířov, Kysela odpověděl: "Já vám to řeknu asi takhle: na špici bude hrát Sparta, Vítkovice, Pardubice, a já myslím, že i Vsetín. Na dalších místech je to otevřené, a bude hrát roli třeba i štěstí. Záleží na tom, jak se povede vstup do soutěže, jak to bude vypadat se zdravím hráčů. Vlivů je hodně, a liga je dlouhá".

Na závěr nabízíme obvykle údaje o cenách vstupenek a podobné informace. V Havířově nám jen stručně sdělili, že inflaci do ceny lístků nezapočítali a tudíž ceny zůstávají stejné, na dotaz, zda existuje internetová adresa klubu, se pak tvářili hodně překvapeně - zřejmě toto médium na stadion Panterů ještě nedorazilo. Škoda, a škoda především pro klub samotný a jeho fanoušky.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme