Havlát s Bonkem pokořili Čechmánka

Hokejisté Ottawy zvítězili v pátém utkání semifinále Východní konference nad Philadelphií 5:2. V sérii se ujali vedení 3:2 a v pondělí tak mohou rozhodnout o postupu do finále konference. Dva góly vstřelili čeští útočníci Martin Havlát s Radkem Bonkem, který si navíc připsal asistenci. Právě jejich trefy vyhnaly brankáře Romana Čechmánka na střídačku. V Západní konferenci porazil Dallas Anaheim 4:1 a snížil stav série na 2:3.

Radek Bonk

Radek Bonk | Foto: Hráči NHL

Roman Čechmánek střídá výborné zápasy s těmi slabšími. Poté, co ve čtvrtém zápase vychytal nulu, pustil čtyři ze šestnácti střel Senátorů. Ve 29. a 30. minutě jej překonali Češi Martin Havlát s Radkem Bonkem a Čechmánek přepustil své místo náhradníkovi Robertu Eschemu. Přitom zápas začal pro Flyers výborně. Už ve 21. vteřině se dostali do vedení díky gólu Clauda Lapointa. Ottawu ale blesková branka nepoložila a ještě do první přestávky skóre otočila zásluhou Bryana Smolinksého a Daniela Alfredssona, který zužitkoval přihrávku Radka Bonka. Senátoři pak utkání dominovali a nedovolili soupeři myslet na zvrat.

Hvězdy z Dallasu konečně našly recept na brankáře Anaheimu Jeana-Sebastiana Giguera. Minutu před koncem druhé třetiny vedl Dallas 3:0 a brankářská hvězda letošního play off odjela střídat. Domácí nakonec vyhráli 4:1 a snížili stav série na 2:3. Mocní Kačeři však mají stále o jeden vyhraný duel více a v pondělí mohou na vlastním ledě rozhodnout. Dva góly vstřelil nováček NHL Fin Niko Kapanen.

Východní konference - semifinále, 5. zápas:

Ottawa - Philadelphia 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Smolinski, 16. Alfredsson (Bonk), 29. Havlát, 30. Bonk, 47. Schaefer - 1. Lapointe, 48. Somík. Střely na branku: 30:19. Diváci: 18.500

Výsledky předešlých zápasů: 4:2, 0:2, 3:2 v prodl., 0:1

Stav série: 3:2

Západní konference - semifinále, 5. zápas:

Dallas - Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 39. a 56. N. Kapanen, 10. DiMaio, 15. Barnes - 45. Karyia. Střely na branku: 25:15. Diváci: 18.532

Výsledky předešlých zápasů: 3:4 v 5. prodl., 2:3 v prodl., 2:1, 0:1

Stav série: 2:3