Havlát vystřílel Ottawě v NHL výhru

Hokejista Martin Havlát rozhodl o výhře Ottawy nad Bostonem 3:2 v utkání kanadsko-americké NHL. Jednu branku si připsal během normální hrací doby, nejdůležitější trefu přidal pak v prodloužení. Za poražené vyrovnával těsně před koncem třetí třetiny Jiří Šlégr. Ottawa tak ve čtvrtek přerušila vítěznou sérii bostonského celku, která v NHL čítala už šest zápasů.

Martin Havlát

Martin Havlát | Foto: Hráči NHL

Souboj Caroliny s Washingtonem se nesl v duchu pomsty Hurricanes za zranění Kevyna Adamse z posledního vzájemného střetnutí. Gólový účet zápasu otevřel ve 13. minutě Mike Grier, ale Carolina dvěma góly skóre otočila. Na jednu z branek nahrál Josef Vašíček. Poté se znovu probudil Washington a v přesilové hře nejdříve srovnal Jeff Halpern. Ve 49. minutě přiblížil hosty k vítězství Anson Carter, který skóroval po nahrávce Roberta Langa. Proti výhře Washingtonu se ale postavil Pavel Brendl a svým čtvrtým gólem v sezoně stanovil konečný výsledek na 3:3.

O marnotratnosti a neúspěchu, tak by se mohla jmenovat pohádka o New Yorku Rangers posledních let. Jezdcům se opět vzdalují brány play off a k obratu ve špatných výsledcích zatím nepomohl ani Jaromír Jágr.

Nešťastný zápas sehráli hokejisté Montrealu v Tampě. Po první třetině vedli 2:0, ale maličký útočník Martin St. Louis dokázal srovnat. Jan Bulis poslal Montreal ve 48. minutě opět do vedení, ale domácí tým se nevzdal a dvěma góly během 79 sekund na konci třetí třetiny skóre otočil. Tampa pak skórovala ještě do prázdné branky a vyhrála 5:3.

Výsledky:

New York Rangers - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Leetch (Ručinský, Jágr) - 32. Gagne, 50. S. Kapanen. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18.200

Carolina - Washington 3:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. M. Murray, 25. Hill (Vašíček), 55. Brendl - 13. Grier, 37. Halpern, 49. Carter (Lang). Střely na branku: 41:21. Diváci: 11.660

Tampa Bay - Montreal 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Branky: 27. a 45. St. Louis, 54. Richards (Kubina), 55. Lecavalier, 60. Richards - 5. Koivu, 17. A. Markov, 48. Bulis. Střely na branku: 41:25. Diváci: 15.644

Toronto - Columbus 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11. Domi (Reichel), 32. Roberts, 53. Tucker (T. Kaberle, Pilař), 60. Renberg - 17. Marchant. Střely na branku: 28:19. Diváci: 19.356

Ottawa - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. a 62. Havlát, 23. Spezza - 36. Donato, 60. Šlégr. Střely na branku: 27:24. Martin Prusek odehrál za Ottawu celý zápas a chytil 22 střel. Diváci: 18.364

Florida - Pittsburgh 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Branky: 31. a 38. Hagman, 23. Hordichuk, 40. Jokinen, 43. V. Bure - 28. Malone. Střely na branku: 37:35. Diváci: 15.863

St. Louis - Colorado 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Forsberg, 31. Morris, 35. Tanguay (Hejduk), 55. Konowalchuk (Škoula). Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.177

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít