Házenkáři postoupili na evropský šampionát

Čeští házenkáři postoupili na mistrovství Evropy, které se bude hrát v lednu 2004 ve Slovinsku. V odvetném zápase play off porazili ve Frýdku-Místku Bosnu a Hercegovinu 32:22 a navázali tak na výhru z prvního utkání v Tuzle 24:18. Hlavní postavou vítězů byl pivot David Juříček, s dvanácti góly nejlepší střelec českého týmu.

házená ČR - Bosna

házená ČR - Bosna | Foto: Dan Krzywoň

Bosenští házenkáři potvrdili, že jsou mužstvem jednoho poločasu. Aktivní obranou eliminovali české spojky a nebýt dvojice Radčenko - Juříček, mohla se první půle vyvíjet pro naše barvy zle nedobře. Naši vyráběli technické chyby a umožnili soupeři dostat se do vedení 11:7. To bylo ale ze strany Bosny vše. Ještě před přestávkou se našim hráčům podařilo vyrovnat na 11:11. Do druhého poločasu nastoupil jen stín bosenského týmu z poločasu prvního. Češi pak proměnili utkání v exhibici a zvítězili vysoko 32:22.

Česká republika - Bosna a Hercegovina 32:22 (11:11)
Nejvíce branek: Juříček 12/4, T. Heinz 6, Kubeš a Hrubý po 3, Radčenko a Nocar po 2 - Martinovič 5, Doborac 4/1, Anušič 3
Rozhodčí: Reisinger, Kaschütz (oba Rak.)
Vyloučení: 4:9
Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/1