Házenkářky postupují z druhého místa

Až v posledním utkání základní skupiny mistrovství Evropy poznaly české házenkářky porážku. Obhájkyním titulu Maďarkám podlehly 26:33. Ve skupině D jim patří druhá příčka. Do osmifinálové fáze si nesou dva body za výhru nad Slovinskem.

házená | Foto: Samuel Kubáni

Naše reprezentantky začaly proti favoritkám z Maďarska bez respektu a v osmé minutě vedly 6:5. Bezchybně střílela především Petra Čumplová, autorka jedenácti branek. Na druhé straně byla téměř neomylná Farkasová. Maďarky dokázaly bleskově vyrovnat a první poločas vyhrály 17:13. Po změně stran zvýšily obhájkyně titulu už na sedmibrankový rozdíl. Příchodem Handlové se naše hra zvedla, ale na rozjetté Maďarky to nestačilo. Trenér Zerzáň nechal v závěru odpočívat největší opory týmu. Utkání nakonec skončilo 33:26 ve prospěch lepších maďarských reprezentantek.

Česká republika - Maďarsko 26:33 (13:17)

Sestava a branky ČR: Černá, Ajglová - Fabíková 3, Simerská 2, Válová 3, Knytlová, Roubínková, Polášková 2, Adámková, Romanová 1, Handlová 4, Čumplová 11/7, Vašková

Nejvíce branek Maďarska: Farkasová 10/6, Szrnkaová 6, Pavlikneová 5, Némethová 3

Rozhodčí: Šal, Konoplotskij (oba Ukr.)

Sedmimetrové hody: 8/8 - 8/6

Vyloučení: 4:3. ČK: Néměthová (Maď.)