Házenkářům pomáhá i počítač

Čeští házenkáři v neděli ukončili své účinkování v základní skupině evropského šampionátu a po výhrách nad Polskem a Ukrajinou postoupily do další fáze soutěže. Trenér Vladimír Haber tak neskrýval svou spokojenost. "Dopadli jsme nad očekávíní dobře, bral bych i postup ze třetího místa, ale nakonec se nám podařilo porazit i Ukrajince, ze kterých jsem měl trochu obavu. Ale kluci předvedli výborný výkon a navíc hráli hodně disciplinovaně, takže se nám podařilo to, v co jsme ani nedoufali, tedy postup ze druhého místa," pochvaloval si Vladimír Haber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sport - házená

Dalšími soupeři ve skupině, do jejíž tabulky se českému týmu započítá prohra s domácími Švédy a hlavně dva body za výhru nad Ukrajinou, budou postupně Dánové, Rusové a Portugalci. Vladimír Haber věří, že jeho svěřenci vybojují alespoň jednu výhru. "Neřekl bych, že některý z těchto týmů je absolutně nepřekonatelný. Nám se v poslední době nepodařilo porazit Rusy, ale podleč mne jsou nejsilnějším z této trojky Dánové, se kterými jsme třeba loni na turnaji v Ballingenu prohráli dost vysoko. A Porttugalcům máme co vracet z loňského mistrovství světa. Takže jsem přesvědčen, že se nám podaří získat minimálně další dva body," věří Vladimír Haber. Právě Portugalci jsou v posledních letech takřka prokletím českého týmu. Málem jsme kvůli nim nepostoupili na světový šampionát do Francie a přímo na něm nás připravili o cenné body. Vladimír Haber ovšem věří, že historie se opakovat nebude a hráči nebudou mít z týmu z Pyrenejského poloostrova strach. "Navíc je tu řada nových hráčů, kteří ještě s Portugalskem neodehráli ani minutu a nebudou tak před zápasem vystresováni. A ti, kteří ta utkání zažili, tak budou mít Portugalcům, co vracet. Takže věřím, že to je jeden za soupeřů, které bychom mohli porazit," uvedl Vladimír Haber. Cesta za úspěchy by měla podle Vladimíra Habera vést přes důkladnou přípravu na jednotlivé soupeře. Ta se ostatně vyplatila už před včerejším utkáním s Ukrajinou, kdy našemu tmu pomohla i nejmodernější technika. "Máme sebou počítačový program, který nám pomáhá dělat rozbory sledovaných zápasů a v utkání s Ukrajinou se nám jeho použití stoprocentně vyplatilo. Byli jsme připraveni a věděli jsme, kde dělají Ukrajinci chyby a kde jsou jejich slabá místa," pochvaloval si Vladimír Haber. Postup ze základní skupiny evropského šampionátu byl primárním cílem českého výběru. Nyní je tedy čas se zasnít o další metě. Co se tedy Vladimíru Haberovi honí hlavou, střízlivý odhad umístění kolem osmého místa nebo snad ještě o něco výše? "O medaili sní každý trenér," směje se Vladimír Haber a hned zvážní: "Myslím si ale, že cíl, se kterým jsem do Švédska odjížděl - tedy postup ze základní skupiny a umístění na hranici nejlepší osmičky - je reálným vyjádřením stávajících možností naší házené. Pokud to bude něco lepšího je to ohromné plus, ale i osmá či devátá příčka by pro českou házenou byl neskutečný úspěch."

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme