Hejduk opět přeskočil Jágra

Milan Hejduk přispěl v NHL dvěma asistencemi k výhře hokejistů Colorada nad Columbusem 5:0, v kanadském bodování o bod přeskočil Jaromíra Jágra a je z Čechů nejlepší.

Milan Hejduk

Milan Hejduk | Foto: Hráči NHL

Hejdukův spoluhráč, brankář Patrik Roy předvedl 18 zákroků a připsal si sice teprve první vychytanou nulu v sezoně, ale už 62. v kariéře. Více shutoutů má z aktivních brankářů na kontě jen Ed Belfour z Toronta, který udržel čisté konto v 63 zápasech. Colorado výhrou ukončilo pětizápasovou sérii bez vítězství. Columbus naopak na první výhru nad Avalanche stále čeká.

Richard Šmehlík nahrál na dva góly Atlanty, která remizovala na domácím ledě s Ottawou 3:3. V utkání nejlepšího s nejslabším týmem soutěže sice favorizovaná Ottawa třikrát vedla, ale Atlanta pokaždé dokázala srovnat krok. Stejným výsledkem 3:3 po prodloužení skončil i duel Chicaga se St. Louis. Průběh zápasu byl však zcela odlišný, neboť Blackhawks zvýšili v první minutě třetí třetiny už na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Blues pak potvrdili pozici týmu s nejlepší třetí třetinou v soutěži a uhráli nerozhodný výsledek.

Petr Nedvěd přihrál na dvě branky newyorských Rangers, kteří zvítězili v Nashvillu 4:2. Predátorům vůbec nevyšla první třetina, protože nejprve Rem Murray neproměnil trestné střílení a poté domácí inkasovali třikrát v rozpětí tří minut.

Výsledky

Atlanta - Ottawa 3:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0). Branky: 13. Vjačeslav Kozlov, 40. Hrkac (Šmehlík), 57. Tapper (Šmehlík) - 8. Alfredsson, 39. White (Rachůnek), 50. Volčenkov. Střely na branku: 33:28. Diváci: 10.805.

Pittsburgh - Boston 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Branky: 11. Kraft (Straka) - 10. a 27. G. Murray, 13. Knuble, 55. Rolston. Střely na branku: 36:30. Diváci: 13.271.

Chicago - St. Louis 3:3 po prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0). Branky: 15. Nikolišin, 27. Berezin, 41. Daze - 42. Kavanov (Ručinský), 51. MacInnis, 58. Drake. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.155.

Nashville - New York Rangers 2:4 (0:3, 1:0, 1:1). Branky: 28. Hartnell, 51. Skrastins - 17. Tripp (Nedvěd), 18. Lundmark, 19. Poti (Nedvěd), 53. Messier. Střely na branku: 30:23. Diváci: 13.549.

Colorado - Columbus 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Branky: 4. Morris, 21. Reinprecht (Hejduk), 36. Foote (Hejduk), 47. Keane, 52. Smith (Škoula). Střely na branku: 37:18. Diváci: 18.007.

Calgary - Phoenix 1:7 (1:4, 0:2, 0:1). Branky: 17. Drury - 5. a 10. Abid, 3. Vaananen, 18. Langkow, 35. Briere, 38. Doan, 53. Mara. Střely na branku: 40:26. Diváci: 14.865.

Los Angeles - Minnesota 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky: 60. Pálffy - 31. P. Bouchard, 54. Gáborík. Střely na branku: 32:21. Diváci: 16.480.