Hejduk si v NHL připsal další tři body

Český hokejista Milan Hejduk a s ním celé Colorado pokračují ve triumfálním tažení NHL. Vítězství nad New Jersey 3:1 bylo už šesté v řadě, hořkost porážky nepoznalo Colorado dokonce v deseti zápasech. V tabulce Severovýchodní divize se Colorado dostalo před Minnesotu na druhé místo, na vedoucí Vancouver ztrácí čtyři body a má odehráno o jedno utkání méně.

Milan Hejduk | Foto: Hráči NHL

Duelu znovu dominoval útok Forsberg-Hejduk-Tanguay, který v uplynulých osmi zápasech dohromady nasbíral 16 gólů a 25 asistencí. Proti New Jersey se tato trojice postarala o všechny tři branky: jeden gól a dvě asistence obstaral právě Hejduk.

Výbornou sezonu prožívá i Jan Bulis, který stvrdil gólem z pádu výhru Montrealu nad Bostonem 3:1 po úniku dvou na jednoho. "Poslední dobou se mi daří, odehrál jsem několik povedených utkání," řekl český útočník, který ve dvanácti dnech dal čtyři branky. "Skočil jsem na led a než jsem se rozkoukal, už jsem dostal od Randyho McKaye puk do úniku," popsal akci.

Nejlepší tým sezony, Dallas, hostil Carolinu, která prohrála 14 z uplynulých 15 zápasů, ale na ledě se dlouho trápili spíše domácí. Až do 47. minuty prohrávali 0:1, jenže pak přišla první velká chvíle Sergeje Zubova. Ruský obránce převzal na modré přihrávku od Mika Modana a směřoval k brance. Pak náhle zpomalil, nechal projet bránícího Ron Francise a najel více do středu kluziště, kde se podobným manévrem zbavil dalšího obránce a zápěstím prostřelil gólmana Kevina Weekese. Druhý velký okamžik si Zubov schoval do prodloužení, v němž rozhodl o výhře 2:1.

Výsledky:

Colorado - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), branky: 8. Tanguay (Hejduk), 31. Morris (Hejduk), 56. Hejduk - 52. Nieuwendyk. Střely na branku: 18:33. Diváci: 18.007.

New York Islanders - Tampa 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), branky: 36., 51., 56. Scatchard (na druhou Martínek), 3. Peca, 18. Wiemer, 20. Parrish (Hamrlík), - 11. Boyle (Prospal), 49. Modin (Kubina, Prospal). Střely na branku: 33:42. Diváci: 14.039.

Montreal - Boston 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), branky: 27. Ribeiro, 39. Sundström, 59. Bulis - 43. Sweeney. Střely na branku: 32:43. Diváci: 21.273.

Toronto - Edmonton 4:5 (0:1, 1:2, 3:2), branky: 39. Sundin (T. Kaberle), 43. McCauley, 50. Domi, 54. Švehla - 18. Moreau, 32. Reasoner, 33. Carter, 45. Brewer, 51. Horcoff. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.399.

Buffalo - St. Louis 2:3 (2:0, 0:2, 0:1), branky: 6. Mair, 17 Connolly - 35. Tkachuk, 36. Martins, 56. Finley. Střely na branku: 29:25. Diváci: 13.617.

Nashville - Los Angeles 2:3 (0:2, 1:0, 1:1), branky: 39. a 52. G. Johnson - 7. Pálffy, 11. A. Miller, 52. Laperriere. Střely na branku: 38:22. Diváci: 10.334.

Dallas - Carolina 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0), branky: 47. a 65. Zubov - 39. Hedican (Vašíček). Střely na branku: Diváci: 18.532.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít