Hemský rozhodl o výhře Edmontonu

Český hokejista Aleš Hemský vstřelil jediný gól zápasu mezi Edmontonem a Anaheimem a zařídil tak výhru Oilers 1:0. Dařilo se také obránci Marku Židlickému, který gólem a přihrávkou na rozhodující trefu přispěl k vítězství Nashvillu nad Phoenixem 4:3. Brankář Predators Tomáš Vokoun pochytal jedenadvacet střel soupeře.

logo Stanley Cupu

logo Stanley Cupu | Foto: Miroslav Konvalina

Skóre zápasu otevřel útočník Nashvillu Andrew Hutchinson a druhý gól přidal právě Marek Židlický. Pak ale přišly chvíle Kojotů, když dokázali během necelých šestnácti minut otočit skóre. Na první branku Phoneixu nahrával Jan Hrdina. Tři minuty před koncem se domácím podařilo vyrovnat zásluhou Martina Erata. O výhře rozhodli Predátoři sedmačtyřicet sekund před koncem utkání, kdy se v přesilovce trefil Hartnell po nahrávce Židlického. Phoenix prohráli na ledě soupeře po devíti zápasech.

Tampa vstoupila do utkání proti Carolině ve velkém stylu a už po čtyřech minutách vedla 2:0. Trenér hostů si vzal oddechový čas a do branky poslal Jamieho Storra místo Kevina Weekese, který dvakrát inkasoval ze dvou střel. Hurricanes sice snížili prvním gólem Pavla Brendla v letošní sezóně, ale poté završil dvěma brankami hattrick Martin St. Louis a do přestávky přidal pátou trefu Blesků Dave Andreychuk. Zaznamenal tak svůj 1300. bod v NHL. Pak se ale hosté zvedli a snížili až na rozdíl jediného gólu. Český útočník Josef Vašíček jednu branku Caroliny dal a na další dvě přihrál.

Hokejisté New Yorku Islanders vedli na ledě Ottawy ještě ve 43, minutě o tři branky, ale přesto se nakonec museli spokojit s remízou. Senátorům stačilo na vyrovnání osm a půl minuty. Třetí branku domácích vstřelil Martin Havlát. Na konečných 4:4 vyrovnal ve 49. minutě slovenský obránce Zdeno Chára.

Výsledky:

Buffalo - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky: 36. Samsonov. Střely na branku: 27:24. Diváci: 14.378

New York Rangers - New Jersey 3:3 (1:0, 0:2, 2:1)

Branky: 19. Carter (Hlaváč), 41. Wiseman, 59. Barnaby - 26. Rasmussen, 29. Pandolfo, 45. Brylin. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.200

Tampa Bay - Carolina 5:4 (5:2, 0:1, 0:1)

Branky: 4., 11. a 14. St. Louis, 1. Richards, 15. Andreychuk - 4. Brendl, 18. Francis (Vašíček), 39. Cole (Vašíček), 50. Vašíček. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19.909

Ottawa - New York Islanders 4:4 (0:2, 1:2, 3:0)

Branky: 35. Langfeld, 44. T. White, 46. Havlát, 49. Chára - 9. a 35. Peca, 15. Weinhandl, 32. Czerkawski. Střely na branku: 44:38. Diváci: 17.197

Nashville - Phoenix 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky: 5. Hutchinson, 11. Židlický, 38. Erat, 60. Hartnell (Židlický) - 17. Langkow (Hrdina), 26. Cleary, 33. Savage. Střely na branku: 32:24. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a chytil 21 střel. Diváci: 10.377

St. Louis - Columbus 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Branky: 8. a 50. Boguniecki (na druhou Čajánek), 18. Ch. Pronger, 49. Rycroft, 60. Drake - 14. Žerděv, 32. Marchant, 42. Sanderson. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.709

Edmonton - Anaheim 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 15. Hemský. Střely na branku: 16:28. Diváci: 16.839

Colorado - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 38. a 50. Forsberg (na první Hejduk), 30. Hinote, 58. Larsen - 55. Zubov. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.007

San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 12. Koroljuk, 13. Cheechoo, 44. McCauley - 44. Näslund. Střely na branku 30:35. Diváci: 15.017