Hewitt přepsal historii: je nejlepší

Australan Hewitt ukončí poprvé v kariéře sezónu na prvním místě tenisového žebříčku. Dvacetiletý tenista usedne na trůn díky dnešnímu vítězství na Turnaji mistrů. Hewitt porazil svého krajana Raftera 7:5 a 6:2 a narozdíl od svých konkurentů Agassiho a Kuertena postoupil do semifinále. V něm se střetne se Španělem Ferrerem, který přehrál Chorvata Ivaniševiče dvakrát 7:6. Druhou dvojici semifinalistů tvoří Rus Kafelnikov s Francouzem Grosjeanem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lleyton Hewitt

Lleyton Hewitt

V historických tabulkách Hewitt vystřídá Američana Connorse. Ten ukončil sezónu na prvním místě žebříčku v roce 1974 ve věku 22 let a tři měsíce. Hewittovi je dvacet let a osm měsíců. Zároveň je i prvním Australanem, který od zavedení nového systému počítání žebříčku ATP v roce 1973 dokázal ukončit rok na prvním místě. Z tenisového trůnu sesadil Brazilce Kuertena. Hewitt má na kontě 783 bodů a může ještě získat další, zatímco Brazilec všechny tři zápasy v základní skupiny prohrál a jeho bodový účet se zastavil na čísle 771.

Skupina Johna Newcombea: Hewitt (2-Austr.) - Rafter (6-Austr.) 7:5, 6:2. Konečné pořadí: 1. Hewitt, 2. Grosjean, 3. Agassi, 4. Rafter.

Skupina Kena Rosewalla: Kafelnikov (5-Rus.) - Kuerten (1-Braz.) 6:2, 4:6, 6:3. Ferrero (4-Šp.) - Ivaniševič (8-Chorv.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5). Konečné pořadí: 1. Kafelnikov, 2. Ferrero, 3. Ivaniševič, 4. Kuerten.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme