Hlaváčová doplavala v evropském maratónu pátá

Plavkyně Yvetta Hlaváčová skončila pátá na evropském šampionátu v plaveckých sportech v maratónském závodě na dvacet pět kilometrů. Nejlépe se na Templinském jezeře v Postupimi vedlo Holanďance van Dijkové. Nizozemská vicemistryně světa z japonské Fukuoky vyhrála časem 5:27:35 hodiny. Naše Hlaváčová ztratila na bronz sedm sekund.

ME Berlin 2002

ME Berlin 2002 | Foto: Berlin 2002

Pro sedmadvacetiletou českou plavkyni je pátá pozice třetím nejlepším výsledkem na dálkových tratích v kariéře. V roce 1991 skončila na ME v pětikilometrovém závodu druhá, o čtyři roky později vybojovala na nejdelší trati bronzovou medaili. Na loňském světovém šampionátu ve Fukuoce obsadila na 25 kilometrech osmé místo.

Výsledky:

Ženy-25 km: 1. Van Dijková (Niz.) 5:27:35 hod., 2. Šaljuginová 5:34:47, 3. Pankinová (obě Rus.) 5:34:51, 4. Persoonsová (Belg.) 5:34:54, 5. Hlaváčová (ČR) 5:34:58, 6. La Pianaová (It.) 5:35:03, 7. Maurerová (Něm.) 5:35:49, 8. Nunezová (Šp.) 5:36:40

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít