Hnilička chytá minimálně, ale do Švédska pojede

Za českou hokejovou reprezentaci si zahrají tři nováčci. Obránce Jiří Moravec, jeho liberecký spoluhráč a útočník Pavel Kašpařík a další útočník Tomáš Kůrka z Českých Budějovic pojedou na Švédské hokejové hry. Ty se konají ve druhé polovině příštího týdne. Do české branky se postaví slávista Adam Svoboda a Milan Hnilička. Toho trenér Alois Hadamczik nominoval i přesto, že po svém listopadovém odchodu do ruské Ufy odchytal jenom sedm zápasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Hnilička | Foto: Ivana Bernáthová

Svoboda se do reprezentace vrací skoro po dvou letech. Pozvánku si vysloužil svými výkony v dresu momentálně druhého týmu extraligové tabulky. Nominace jeho, Hniličkova i tří zmíněných nováčků je podle Hadamczika opodstatněná. "Když vezmu obránce Moravce, tak ten je velmi dobrým bruslařem a má defenzivní schopnosti. Brali jsme v úvahu také to, který tým v jakém postavení hraje, protože přece jenom ten hráč je na tom vždy psychologicky daleko lépe, když se vyhrává. Kašpaříka jsme zařadili proto, že je silovým hráčem, který by měl dostat šanci v mezinárodním hokeji. Kůrka je objevem Českých Budějovic a dlouhodobě se jeví dobře, takže bylo záhodno mu tu šanci dát," vysvětlil reprezentační kouč, proč se v nominaci ocitli právě tito dva liberečtí hráči a jeden budějovický.

Aloisi Hadamczikovi se před třetím turnajem série Euro Hockey Tour omluvili čtyři hráči. Rány z klubových soutěží si budou léčit útočníci Petr Ton a Jaroslavové Bednář a Kudrna i obránce Petr Kadlec. Reprezentační výběr se sejde v pondělí 4. února v Praze. Během následujícího týdne se potom nejprve ve čtvrtek přesune do Tampere, kde ještě tentýž den sehraje první zápas Švédských her proti Finům. O den později se Češi přesunou do Stockholmu, kde turnaj dohrají. V sobotu nastoupí proti domácím Švédům a v neděli proti Rusku.

Nominace České republiky na České hokejové hry

Brankáři: Adam Svoboda (Slavia Praha), Milan Hnilička (Ufa/Rus.)

Obránci: Angel Krstev, Jiří Moravec (oba Liberec), Vladimír Sičák (České Budějovice), Tomáš Žižka (Slavia Praha), Josef Melichar (Linköping/Švéd.), Petr Čáslava (Čerepovec/Rus.), Miroslav Blaťák (Ufa/Rus.), Radek Hamr (Kloten/Švýc.)

Útočníci: Václav Skuhravý, Petr Kumstát (oba Karlovy Vary), Štěpán Hřebejk, Tomáš Kůrka (oba České Budějovice), Leoš Čermák, Pavel Kašpařík (oba Liberec), Tomáš Rolinek (Pardubice), Jakub Klepiš (Slavia Praha), Tomáš Netík (Sparta Praha), Ivan Huml (Mora/Švéd.), Jan Bulis (Chimik MO/Rus.), Jan Marek (Magnitogorsk/Rus), Zbyněk Irgl (Jaroslavl/Rus.), Jan Hrdina (HV 71/Švéd.).

Filip Šedivý, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme