Hnilička fantasticky vychytal Boston

Famózní výkon podal v utkání zámořské hokejové NHL český brankář Milan Hnilička. V utkání jeho Atlanty na ledě Bostonu zastavil 53 ataků domácích a jeho zásluhou Thrashers porazili Bruins 3:2 v prodloužení. Na rozhodující gól nahrával Heatleymu František Kaberle. Atlanta tak přerušila sérii sedmi utkání bez výhry.

M.Hnilička zasahuje

M.Hnilička zasahuje | Zdroj: ČTK

Domácí Boston měl po celé utkání výraznou převahu. Prezentoval se 55střelami na branku, ovšem až na dvě si se všemi poradil Milan Hnilička. Naopak Atlanta vyslala na domácího gólmana Byrona Defoea jen 14 střel. Z nich ovšem tři skončily v síti. První lovil brankář Medvědů v 19. minutě, když ho pokořil Domenichelli. Do dvoubrankového vedení dostal hosty va druhé třetině osmnáctiletý nováček v NHL Ilja Kovalčuk. Domácím se podařilo na přelomu druhé a třetí třetiny varovnat, pak ale jejich šance končily po zásazích Hniličky. O vítězství Atlanty rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení další nováček - Dany Heatley. Levý křídelní útočník, dvojka draftu 2000, tak s 28kanadskými body vévodí žebříčku hokejistů, kteří hrají v NHL letos premiérovou sezónu.

Výsledky:

Boston Bruins-Atlanta Thrashers 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1), branky: 38. Guerin, 43. Rolston - 19. Domenichelli, 34. Kovalčuk, 64. Heatley (F. Kaberle).

New York Islanders-Edmonton Oilers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), branky: 31. a 56. Bates, 7. Parrish (Hamrlík), 43. Czerkawski (Hamrlík) - 28. Chimera.

Philadelphia Flyers-St. Louis Blues 6:3 (2:1, 1:2, 3:0), branky: 12. Roenick, 18. Murray (Dopita), 31. K. Johnsson, 50. Therien, 59. Recchi, 60. Fedotěnko - 17. Demitra, 26. Young, 28. Salvador.

Carolina Hurricanes-Ottawa Senators 1:5 (0:1, 1:2, 0:2), branky: 27. Brind'Amour - 7. Havlát, 25. Salo, 38. Hossa, 53. White, 55. Bonk.

Toronto Maple Leafs-Los Angeles Kings 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), branky: 51. Tucker (Reichel) - 28. Heinze, 33. Laperriere, 52. Deadmarsh.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít