Hnilička porazil Turka 1:0

Jinak řečeno - hokejisté Atlanty porazili v utkání zámořské NHL Calgary tím nejtěsnějším rozdílem. Jedinou branku utkání vstřelil ve 28. minutě Hnat Domenichelli. Ve zbylých zápasech podlehla Florida Ottawě 2:4, Washington hrál s Torontem nerozhodně 3:3 a Minnesota s Anaheimem 2:2. I přes prohru Flames vévodí kanadskému bodování stále Jerome Iginla s 53 body za 29 branek a 24 asistencí. Druhý je Joe Thornton z Bostonu a třetí Sami Kapanen z Caroliny.

Roman Turek

Roman Turek | Foto: Hráči NHL

Washingtonu v utkání s Torontem chyběly největší hvězdy. Peter Bondra má chřipku a Jaromíru Jágrovi se po středečním vítězném duelu s Columbusem znovu ozvaly problémy s třísly. Trenér Ron Wilson měl k dispozici pouze deset útočníků a osm obránců. Vydařený zápas odehrál obránce Maple Leafs Tomáš Kaberle. Svým prvním gólem zajistil hostům vedení 2:1 a v závěrečné třetině pak další trefou stanovil konečné skóre. Minnesota remizovala s Anaheimem 2:2, přestože od úvodu druhé třetiny vedla už 2:0. K zisku jednoho bodu pomohl domácím svým třetím gólem v sezóně obránce Filip Kuba. Jednu nahrávku si připsal jeho spoluhráč Ladislav Benýšek. Martin Havlát přispěl dvěmi přihrávkami k výhře Ottawy na ledě Floridy v poměru 4:2. Hlavním aktérem utkání byl domácí trenér Mike Keenan, který během druhé třetiny předvedl divákům poněkud neobvyklou lekci z hokejové taktiky, když celkem pětkrát vystřídal gólmana. Do branky se nejprve postavil Roberto Luongo, ale po třech obdržených gólech přenechal v čase 23:38 místo Trevoru Kiddovi. O deset minut později se vrátil, aby po dalších 67 sekundách znovu putoval na střídačku. Kidd pak na ledě vydržel do 38. minuty, kdy opět nastoupil Luongo, dochytal druhou třetinu a o přestávce se zase s kolegou prohodili. "Ty změny jsem udělal, protože jsem chtěl získat čas na odpočinek pro naše klíčové hráče a využít je v přesilovkách," komentoval své počínání Keenan.

Výsledky:

Washington - Toronto 3:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0) Branky: 4. Klee, 31. Zubrus, 42. Gončar - 14. a 46. T. Kaberle (na druhou Reichel), 1. Renberg. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.672.

Atlanta - Calgary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 28. Domenichelli. Střely na branku: 20:37. Diváci: 17.856.

Florida - Ottawa 2:4 (1:1, 1:3, 0:0) Branky: 5. Kozlov, 36. V. Bure - 11. Alfredsson, 23. Persson, 24. Fisher (Havlát), 27. Neil (Havlát). Střely na branku: 25:25. Diváci: 14.105.

Minnesota - Anaheim 2:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0) Branky: 14. Kuba, 21. Laaksonen (Benýšek) - 22. McInnis, 32. Kariya. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.568.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít