14 nováčků v národním hokejovém týmu. Josef Jandač oznámil nominaci na zápasy se Slovenskem

Trenér Josef Jandač oznámil při tiskové konferenci nominaci na dvojzápas se Slovenskem, který se odehraje 23. a 24. srpna. Novým manažerem týmu se po Martinu Ručinském stane Milan Hnilička.

Praha (Aktualizováno: 14:37 16. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká hokejová reprezentace je plná nováčků | Zdroj: ČTK

Šéftrenér Josef Jandač oznámil na tiskové konferenci, jaké bude složení týmu pro přípravné zápasy se Slovenskem. První se odehraje 23. srpna v Třinci, druhý pak o den později v Žilině.

V nominaci je jen jeden účastník minulého světového šampionátu v Paříži. Je jím Libor Šulák, který podepsal smlouvu s Detroitem. Další hráčem hrajícím v zahraničí bude David Kaše. Ten působí ve švédské Moře.

„My bychom chtěli dát prostor dalším klukům, protože sezona bude hodně náročná. Pochopitelně v jejím průběhu bude hodně omluvenek a zranění, tak chceme dát prostro dalším klukům," řekl Radiožurnálu k nominaci trenér Josef Jandač.

První starty v dresu národního týmu si mohou připsat také brankář Miroslav Svoboda s útočníky Miroslavem Indrákem, Davidem Stachem a Petrem Strakou z Plzně a obránce Petr Kalina s forvardem Dominikem Uherem ze Sparty.

Dále pak také gólman Patrik Bartošák z Vítkovic, zadáci Filip Pyrochta z Liberce, David Němeček z Mladé Boleslavi a útočníci Martin Hanzl z Litvínova, Jakub Herman z Olomouce, David Šťastný ze Zlína a Vojtěch Tomeček z Chomutova.

Ve výběru zcela chybí hráči z Kontinentální ligy. Ta totiž už v pondělí zahájí novou sezonu.

Nový generální manažer

Změnou u reprezentace bude i nový generální manažer. Tím se po Martinu Ručinském stává bývalý brankář Milan Hnilička. Ručinský byl měl u týmu zůstat jako konzultant, ale pouze při významných akcích.

„Vzhledem k náročnosti této sezony byl požadavek, aby byl generální manažer u týmu víc a častěji. Martin to časově nezvládal, asi ho to i trochu mrzelo. Rád by právě pokračoval v roli konzultanta. Týká se to hlavně olympiády a mistrovství světa," dodává Jandač.

Stejně se stane konzultantem Jiří Fischer, který u reprezentace působil jako skaut na velkých akcích.

fk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme