Ani 29 Rittichových zákroků a Frolíkův gól nestačily. Calgary prohrálo s Coloradem 2:5

Hokejový brankář David Rittich inkasoval ve středečním utkání NHL čtyřikrát během deseti minut a s Calgary prohrál na ledě Colorada 2:5. Kanadský klub promarnil v zápase dvoubrankový náskok, který měl v úvodu druhé třetiny po trefě Michaela Frolíka. Rittich kryl 29 střel.

NewYork Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Frolík

Michael Frolík | Zdroj: Reuters

Frolík vstřelil Coloradu gól i před týdnem a pomohl tím Calgary k výhře 5:1. Český útočník tentokrát zakončil zblízka bekhendem pohlednou kombinaci celého útoku a desátou trefou sezony zvyšoval náskok týmu na 2:0. Jenže domácí v rozmezí 29. až 39. minuty otočili skóre čtyřmi góly.

Českých hokejistů bude v play off NHL více, v rámci výměny se dostali do lepších týmů

Rittich inkasoval první dvě branky v rozmezí 68 sekund po střelách z levého kruhu. Nathan MacKinnon našel v přesilové hře volné místo u bližší tyče, Nikita Zadorov se trefil na opačnou stranu.

Při třetím gólu Colorado vyšachovalo hostující obranu a Tyson Barrie střílel do zcela odkryté branky. Vydařenou pasáž domácích korunoval po další hezké akci Matt Nieto. Zbývající gól padl v závěr při powerplay.

Rittich nastoupil poprvé od 21. února, ve kterém schytal sedmigólový příděl od Vegas. I když začal jihlavský odchovanec dobře a v úvodní třetině kryl jedenáct střel, tak nakonec Calgary prohrálo s českým gólmanem v brance počtvrté v řadě a vypadlo z postupové osmičky do play off. Na tu ztrácí jeden bod.

Výsledky NHL:

Montreal - NY Islanders 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Byron, 29. Drouin, 34. Scherbak - 4. Barzal. Střely na branku: 26:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Drouin (oba Montreal), 3. Barzal (NY Islanders).

Tampa Bay - Buffalo 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Conacher - 52. Rodrigues, 62. Pominville. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Pominville, 2. C. Johnson (oba Buffalo), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

St. Louis - Detroit 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 22. Upshall (Jaškin), 55. Pietrangelo - 59. Athanasiou. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.813. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Pietrangelo, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Colorado - Calgary 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 29. MacKinnon, 30. Zadorov, 33. Barrie, 39. Nieto, 60. Siemens - 15. Backlund, 23. Frolík. Střely na branku: 34:32. David Rittich odchytal za Calgary 58:03 minuty, inkasoval čtyři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,88 procenta. Diváci: 12.107. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Barrie, 3. Varlamov (všichni Colorado).

Vancouver - NY Rangers 5:6 v prodl. (2:3, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 15. a 60. Boeser, 20. Horvat, 32. D. Sedin, 53. Goldobin - 2. a 13. Hayes, 3. Vesey, 35. Naměstnikov, 55. Zibanejad, 62. Gilmour. Střely na branku: 55:27. Diváci: 18.044. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. Lundqvist (NY Rangers).