Mladá Boleslav přejela brněnskou Kometu, Sparta porazila Vítkovice a Plzeň konečně slaví

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 30. kole extraligy Brno 3:0 a bodovali v šestém zápase v řadě. Všechny branky vstřelil domácí tým při nestandardním počtu hráčů na ledě. První dva góly dali Bruslaři v přesilových hrách, třetí přidali při soupeřově hře bez brankáře. Dvěma góly se na výhře Středočechů podílel útočník David Šťastný, druhé čisté konto v sezoně udržel Jan Růžička.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 21:19 28. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Boleslavi se radují z druhého gólu, který dal Mario Lunter (druhý zprava). | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

V první třetině zápasu byli aktivnější domácí hokejisté, a to i díky dvěma přesilovým hrám. Ani jednu z nich ale nevyužili.

Vítkovice udolaly ve slezském derby extraligového lídra Třinec. Brno nastřílelo Budějovicím deset gólů

Skóre se měnilo poprvé ve 23. minutě, kdy domácí využili svou třetí přesilovku v zápase zásluhou povedené teče Aldersona.

V hlavní roli zbytku třetiny pak byla boleslavská vánoční posila Claireaux. Francouzský reprezentant se nejprve proháčkoval do zakončení až před brankáře Vejmelku, v další přesilové hře pak trefil tyčku.

Další využitou přesilovku si domácí přichystali na úvod třetí třetiny. Tentokrát se prosadil i se šťastným odrazem puku od jednoho z brněnských hráčů i Vejmelkovo rameno Šťastný.

Se svými spoluhráči přestál i přesilovku soupeře povýšenou odvoláním gólmana. V samotném závěru upravil na konečných 3:0 při pokračující power play Šťastný, který si tak připsal již 16. gól v sezoně.

Plzeň utnula sérii porážek

Hokejisté Plzně zvítězili na ledě Litvínova 3:0 a utnuli tak sérii pěti porážek, během níž si připsali pouze dva body.

Na začátku deváté minuty vstřelil vítězný gól útočník Luboš Rob, ve třetí třetině přidali pojistky další útočníci Filip Suchý a Petr Straka. Brankář Dominik Pavlát vychytal díky 27 úspěšným zákrokům své první čisté konto v extralize.

Budějovice doma znovu padly

Karlovy Vary vyhrály v Českých Budějovicích 4:3 a uspěly ve třetím utkání v řadě. Motor si naopak připsal pátou porážku v řadě a ani ve dvanáctém domácím utkání v sezoně nedokázal získat tři body.

Rozhodující náskok si Západočeši vypracovali ve druhé třetině, ve které vstřelili tři branky. Karlovy Vary si tak venku připsaly jubilejní desátou výhru v sezoně.

30. kolo hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Alderson (Claireaux, Bernad), 43. D. Šťastný (Ševc, Jääskeläinen), 60. D. Šťastný. Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Bez diváků.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Rousek (Mikliš, Sobotka), 21. R. Horák (Řepík, M. Jandus), 51. M. Sukeľ (Polášek, Dvořáček), 60. Pech (Řepík, Říčka) - 42. Fridrich (Štencel). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Rob (Malát), 49. F. Suchý (Stach), 57. P. Straka. Rozhodčí: Kika, Micka - Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:4, navíc V. Hübl - Gulaš oba 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Madeta Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Z. Doležal (Pýcha, Forman), 54. Z. Doležal (Suchánek), 56. Pýcha (D. Voženílek, Venkrbec) - 19. Koblasa (Skuhravý), 26. Kohout (Černoch, M. Rohan), 28. Flek (D. Kaše), 33. Lauko (O. Beránek). Rozhodčí: Pešina, Pilný - Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. J. Knotek (Bambula), 11. Tomeček (J. Knotek), 30. J. Knotek (Kucsera, Ondrušek), 31. Ondrušek (Nahodil), 45. Kucsera (Olesz, Mácha), 58. Kolouch (Bambula, Káňa) - 16. Jaroměřský, 17. M. Stránský (P. Vrána), 51. M. Stránský (M. Růžička, Kundrátek). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Lev (Pilař, Blain), 30. Blain (Morong, Zachar) - 5. A. Musil (Birner, Vitásek), 24. Lenc (D. Špaček, Průžek), rozhodující nájezd J. Vlach. Rozhodčí: Šír, Lacina - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Poulíček (Paulovič, Roman), 21. Poulíček, 43. Rohlík (Matýs), 44. J. Kolář (Blümel, Paulovič), 50. Mandát (Camara) - 34. Kubiš (Dufek), 52. Dufek (Řezníček, Herman). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda - Rampír, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc Karafiát (Zlín) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.