Hertl se trefil ve čtvrtém zápase z pěti a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, Zacha má asistenci

Útočník Tomáš Hertl pomohl v sobotním utkání NHL jednou trefou k výhře San Jose 4:3 v prodloužení nad Vegas a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Na gól přihrál také Pavel Zacha, který ale podlehl s New Jersey doma St. Louis 2:3 v prodloužení.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl skóroval za San Jos

Tomáš Hertl slaví se spoluhráči ze San Jose svůj gól | Foto: John Hefti | Zdroj: Reuters

Hertl skóroval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, když na začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1. Odchovanec pražské Slavie se neukvapil při dorážce, položil si obránce a přesně zamířil.

Český útočník měl prsty i u vyrovnávací branky na 2:2. Hertl převzal ve středním pásmu puk, prokličkoval se až k zakončení, ale neuspěl. Odražený kotouč si ale našel Evander Kane, který pohodlně skóroval střelou do odkryté branky. Zápas rozhodl v prodloužení Brent Burns a San Jose přerušilo sérii sedmi proher.

Brankář Caroliny Mrázek v zápase proti svému bývalému týmu Philadelphii Flyers inkasoval jako první, když ho z přečíslení dva na jednoho překonal zblízka Claude Giroux. Carolina kontrovala ve 14. minutě, v níž během 21 sekund otočila skóre zásahy Teuva Teräväinena a Dougieho Hamiltona.

Zbývající branky padly až v závěrečné třetině, ve které český gólman podržel tým 16 zákroky a inkasoval pouze v přesilové hře Philadelphie. V ní neměl nárok na kombinaci Jamese van Riemsdyka s Oskarem Lindblomem, který snížil na 2:3.

Carolina zpečetila vítězství dvěma góly do prázdné branky při power play soupeře. U trefy Jacoba Slavina přes celé kluziště si připsal asistenci Mrázek, který zastavil za brankou nahozený kotouč.

Philadelphii, v jejíž dresu nebodoval Jakub Voráček ani Radko Gudas, porážka definitivně vyřadila ze hry o play-off.

Neprosadily se ani české ofenzivní opory Bostonu David Pastrňák a David Krejčí v zápase s Floridou. Panthers na ledě Bruins vyhráli 4:1 a ukončili tak jejich dvanáctizápasovou domácí vítěznou sérii.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Acciari - 16. a 58. Dadonov, 14. Sheahan, 35. Brouwer. Střely na branku: 31:23. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Luongo, 2. Dadonov, 3. Ekblad (všichni Florida).

Carolina - Philadelphia 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 14. T. Teräväinen, 14. Hamilton, 52. Faulk, 59. Slavin (Mrázek), 60. B. McGinn - 13. Giroux, 54. Lindblom. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celé utkání, inkasoval 2 góly z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 93,75 procenta. Střely na branku 32:32. Diváci: 17.833. Hvězdy utkání: 1. Hamilton, 2. Mrázek, 3. T. Teräväinen (všichni Carolina).

Ottawa - Toronto 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 26. a 59. Duclair, 35. Pääjärvi, 47. Ceci - 46. Matthews, 46. C. Brown. Střely na branku: 22:44. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Duclair, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Washington 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
Branky: 38. J. T. Miller, 44. T. Johnson, 60. Kučerov - 8. a 28. Bäckström, 11. a 16. Oshie, 55. a 57. Ovečkin. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström (oba Washington), 3. T. Johnson (Tampa Bay).

New Jersey - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Stafford (Zacha), 37. J. Anderson - 16. Thomas, 36. Bozak, 65. Dunn. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Dunn, 2. Bozak (oba St. Louis), 3. J. Anderson (New Jersey).

NY Islanders - Buffalo 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 29. a 47. Beauvillier, 8. Eberle, 40. Dal Colle, 41. Pulock - 54. Olofsson. Střely na branku: 38:32. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Beauvillier, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Winnipeg - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 52. Perreault - 18. Armia, 40. Petry, 60. Weal. Střely na branku: 24:44. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Armia, 3. Domi (oba Montreal).

Nashville - Columbus 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 9. Arvidsson, 33. F. Forsberg - 1. a 36. Atkinson, 16. D. Savard, 20. Bjorkstrand, 34. Jenner. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.751. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Atkinson, 3. Duchene (všichni Columbus).

San Jose - Vegas 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 21. Hertl, 48. E. Kane, 52. Vlasic, 61. Burns - 4. W. Karlsson, 26. Eakin, 53. Theodore. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Hertl (oba San Jose), 3. W. Karlsson (Vegas).

Vancouver - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 5. Schaller, 12. Bärtschi, rozhodující sam. nájezd Markus Granlund - 50. Cogliano (Faksa), 55. Radulov. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.663. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Radulov (Dallas), 3. L. Schenn (Vancouver).

Edmonton - Anaheim 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 54. Gagner - 22., 29. a 36. Rakell, 16. Perry, 42. D. Shore. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Gagner (Edmonton).

Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 37. Wagner, 56. Amadio, 65. Doughty - 22. DeBrincat, 44. E. Gustafsson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty (Los Angeles), 2. P. Kane (Chicago), 3. Wagner (Los Angeles).