Česká noc v NHL: Kaše dal dva góly, skórovali i Pastrňák s Krejčím. Zadina byl první hvězdou zápasu

Útočník Filip Zadina zařídil v NHL gólem v 57. minutě výhru Detroitu 4:3 nad Montrealem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ondřej Kaše neodvrátil dvěma zásahy prohru Anaheimu 3:4 s Columbusem. David Pastrňák a David Krejčí pomohli shodně jednou brankou k vítězství Bostonu 6:2 v Nashvillu. Dominik Kubalík vstřelil jediný gól Chicaga, které podlehlo Calgary 1:2. Washington i díky trefě Radka Gudase porazil Ottawu 6:1.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák se spoluhráči.

Hokejisté slaví úspěchy. | Foto: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Detroit prohrával 0:2 a 2:3 a pod dvě inkasované branky se podepsal Filip Hronek. U prvního gólu vystihl Artturi Lehkonen u své obranné modré čáry přihrávku českého obránce a prosadil se v oslabení ze sólového úniku.

U třetí trefy si Hronek srazil přihrávku Victora Metea do vlastní branky. Frans Nielsen ale v 52. minutě svým druhým gólem v utkání vyrovnal a Zadina rozhodl v čase 56:08 pohotovou střelou z přebrankového prostoru.

Kaše, který měl před utkáním na kontě jen tři góly, dostal Anaheim po 24 sekundách hry do vedení 2:1. Český útočník se krásně trefil z levého kruhu pod horní tyč. Columbus ale otočil skóre v závěru prostřední části a v 59. minutě Zach Werenski svou druhou brankou v zápase zvýšil při power play na 4:2. Kaše ještě v čase 59:17 zdramatizoval zápas, když usměrnil střílenou přihrávku do branky. Další gól už ale nepadl.

Pastrňák otevřel skóre ve třetím utkání za sebou a bodoval pojedenácté v řadě (6+10). Nejlepší střelec NHL se ve druhé minutě při průniku z vlastního do útočného pásma vyhnul jednomu bránícímu hráči a ranou z pravého kruhu si připsal 32. gól sezony. Druhý v pořadí Auston Matthews z Toronta dal o tři branky méně.

Pastrňák zůstal v předchozích dvou zápasech jediným střelcem Bostonu, ale tentokrát se prosadily všechny čtyři lajny. Bruins odskočili v rozmezí 29. až 43. minuty z 1:0 na 4:1 a po snížení Nashvillu zpečetili výhru dvěma góly při power play. Uklidňující pátý zásah zaznamenal Krejčí, který se trefil do prázdné branky přes celé kluziště. Trenéru Johnu Hynesovi, který v den utkání nahradil odvolaného Petera Laviolettea, tak nevyšla premiéra na lavičce Predators.

Filip Zadina zařídil v NHL gólem v 57. minutě výhru Detroitu 4:3 nad Montrealem. Ondřej Kaše neodvrátil dvěma zásahy prohru Anaheimu 3:4 s Columbusem.

NHL:
Tampa Bay - Vancouver 9:2 (0:1, 6:1, 3:0)
Branky: 38., 53. a 59. Verhaeghe, 25. T. Johnson (Palát), 31. Stamkos, 36. Killorn, 38. Kučerov, 39. Černák, 45. B. Point - 19. E. Pettersson, 35. Eriksson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Florida - Arizona 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Branky: 32. Acciari, 32. Hoffman - 31. Dvorak, 34. Ekman-Larsson, 36. Hall, 58. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 39:37. Diváci: 12.120. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Hall (oba Arizona), 3. Acciari (Florida).

New Jersey - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. P.K. Subban, 39. Hischier, 52. Palmieri - 4. Cizikas, 11. Eberle, 55. Kühnhackl, 65. Lee. Střely na branku: 35:41. Diváci: 14.518. Hvězdy zápasu: 1. Lee (NY Islanders), 2. Hischier, 3. Palmieri (oba New Jersey).

Washington - Ottawa 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky: 22. a 41. Oshie (na první Vrána), 38. a 57. Ovečkin, 29. Gudas (Kempný), 43. Eller - 6. Anisimov. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie, 3. Samsonov (všichni Washington).

Carolina - Philadelphia 5:4 v prodl. (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 10. Wallmark, 16. Foegele, 24. Gardiner, 25. Edmundson, 62. D. Hamilton (Nečas) - 1. Konecny, 9. Raffl (Voráček), 35. Aube-Kubel, 56. Sanheim. Střely na branku: 33:21. Diváci: 15.072. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Gardiner, 3. Foegele (všichni Carolina).

NY Rangers - Colorado 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Kreider, 16. Zibanejad, 29. Skjei, 34. R. Strome, 60. Panarin - 5. a 32. Compher, 7. MacKinnon. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.082. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. R. Strome, 3. DeAngelo (všichni NY Rangers).

Detroit - Montreal 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 33. a 52. Nielsen, 41. Fabbri, 57. Zadina - 13. Lehkonen, 27. Suzuki, 47. Mete. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.538. Hvězdy zápasu: 1. Zadina, 2. Nielsen (oba Detroit), 3. Suzuki (Montreal).

St. Louis - San Jose 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 26. Bozak, 27. Barbašev, 45. Perron - 43. Meier, 57. E. Karlsson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Bozak, 3. Dunn (všichni St. Louis).

Nashville - Boston 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky: 31. F. Forsberg, 59. Mikael Granlund - 2. Pastrňák, 29. Heinen, 38. Bergeron, 43. Wagner, 60. Krejčí, 60. Coyle. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.623. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Heinen, 3. T. Rask (všichni Boston).

Chicago - Calgary 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Kubalík - 21. a 37. E. Lindholm. Střely na branku: 32:28. Diváci: 21.274. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm (Calgary), 2. Kubalík (Chicago), 3. Talbot (Calgary).

Vegas - Pittsburgh 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Pacioretty, 35. Stastny, 53. R. Smith - 3. Malkin, 8. Hörnqvist, 25. Kahun, 43. B. Tanev. Střely na branku: 34:16. Diváci: 18.298. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Stastny (oba Vegas), 3. Kahun (Pittsburgh).

Anaheim - Columbus 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 21. a 60. O. Kaše, 4. Getzlaf - 40. a 59. Werenski, 12. Robinson, 39. Gerbe. Střely na branku: 40:27. Diváci: 16.153. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. O. Kaše (Anaheim), 3. S. Jones (Columbus).