Rozhodnutí o Jalonenovi má podle Hadamczika padnout 29. června. Rulík odmítl situaci komentovat

O osudu trenéra hokejové reprezentace Kariho Jalonena by se mělo rozhodnout příští týden ve čtvrtek, kdy se uskuteční další jednání výkonného výboru. Na twitteru to oznámil prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik. Radim Rulík, hlavní favorit na obsazení pozice v případě odvolání Jalonena, na dotaz serveru iROZHLAS.cz odmítl situaci komentovat.

Praha (Aktualizováno: 15:55 20. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hadamczik na tiskové konferenci k auditu Českého svazu ledního hokeje

Alois Hadamczik na twitteru oznámil, že o osudu Kariho Jalonena by se mělo rozhodnout 29. června | Zdroj: Profimedia

„Hokej řídí kolektivní orgán. Výkonný výbor tvoří jedenáct členů, devět z nich si v minulém období vybralo Kariho Jalonena. Od neúspěšného mistrovství světa mám za sebe jasno. Rozhodnutí, kdo bude trénovat na mistrovství světa v Česku, padne 29. června,“ napsal Hadamczik.

Výkonný výbor o setrvání, nebo odvolání Jalonena jednal již dvakrát. Nejprve na začátku června a poté v pondělí. V prvním případě třiašedesátiletý Fin a další členové realizačního týmu předkládali své analýzy nevydařeného šampionátu v Rize a Tempere, kde český tým vypadl ve čtvrtfinále a obsadil celkově 8. místo, což je historicky nejhorší výsledek.

Následně dostal generální manažer Martin Havlát za úkol, aby s Jalonenem a dalšími vypracoval koncepci současného realizačního týmu pro následující sezonu s vrcholem v podobě domácího MS.

Tu projednal výkonný výbor v pondělí a označil ji za neuspokojivou. O tom, zda Jalonena odvolá, ale nerozhodl.

Hokejový svaz o budoucnosti trenéra Jalonena zatím nerozhodl, nechá si vypracovat zprávu

Číst článek

Rulík by nabídku zvažoval

„Přistupujeme k tomu tak, abychom tentokrát zhodnotili veškeré vystoupení reprezentace tak, jak to probíhalo. Ale zároveň cítíme velkou zodpovědnost k mistrovství světa, které bude v Praze. Když nám dáte čas, v pondělí nebo v nejbližších dnech se rozhodneme tak, abychom opravdu rozhodli o tom, jestli zůstane stávající stav, nebo uděláme změny,“ řekl serveru iROZHLAS.cz člen výkonného výboru Daniel Sadil.

„V současné době nejsem připravený, abych vám odpovídal. Oba dny, které jsme nad tím strávili, byly opravdu tak výživné, že se mi to všechno chroupe v hlavě a musím si udělat svůj vlastní názor na to, jakým způsobem se k tomu vyjadřuju. Jednoznačně můžu říct, že včerejší vyjádření nás momentálně nepřesvědčilo,“ dodal bývalý předseda hokejových Litoměřic.

Jágr s kritikou výboru nesouhlasí

Další člen výboru, bývalý obránce a olympijský vítěz Jiří Šlégr, se k situaci odmítl vyjádřit a odkázal na pondělní oficiální stanovisko svazu. „Nic vám k tomu říkat nebudu, vydali jsme tiskovou zprávu.“

„Bylo konstatováno, že ta zpráva je nedostatečná. Respektive ten výhled na mistrovství světa v Praze,“ prohlásil Bedřich Ščerban.

Alois Hadamczik v minulých týdnech několikrát naznačil, že je pro změnu obsazení reprezentační střídačky. Jedním z kandidátů na post hlavního trenéra má být Radim Rulík. Ten po dotazu serveru iROZHLAS.cz odmítl situaci komentovat. Případnou nabídku by ale dle vlastních slov určitě zvažoval.

K jednání výboru o budoucnosti Kariho Jalonena se na facebooku vyjádřil také jeho člen a bývalý úspěšný reprezentant Jaromír Jágr.

Příští týden ve čtvrtek se vedle jednání výkonného výboru uskuteční i slavnostní vyhlášení 55. ročníku Zlaté hokejky.

Jan Spurný, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme