Český večer v NHL. Nečas a Palát pálili ostrými, Mrázek vychytal nájezdy

Útočníci Ondřej Palát i Martin Nečas odstartovali novou sezonu NHL vstřeleným gólem a výkonem, za který získali ocenění první hvězda zápasu. Palát zlomil nerozhodný stav 2:2 a nasměroval Tampu Bay k výhře 5:2 nad Floridou. Nečas pomohl brankou k vítězství Caroliny 4:3 po nájezdech nad Montrealem. Obránce Dallasu Roman Polák byl odvezen do nemocnice poté, kdy narazil hlavou i ramenem do mantinelu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Palát

Ondřej Palát | Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Tampa Bay dvakrát vedla, Florida pokaždé vyrovnala. Ve druhé případě dokonce v oslabení, ale dohrávanou přesilovou hru využil v 50. minutě Palát. Český útočník překonal z dorážky Sergeje Bobrovského a korunoval tím vysokou aktivitu v zápase - vyslal pět střel a připsal si i čtyři srážky.

Nečas dostával hodně důvěry přesilových hrách, ve které ve 23. minutě zvýšil tečí na 2:0. Montreal třemi góly ještě ve druhé třetině skóre otočil, ale Erik Haula vyrovnal a v rozstřelu rozhodl o výhře Caroliny obránce Dougie Hamilton. Vítězství podpořil Petr Mrázek, který si připsal 33 zásahů a v nájezdech zneškodnil všechny tři pokusy. Český gólman byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Polák narazil ve druhé třetině do mantinelu poté, kdy chtěl v rohu kluziště dohrát Chrise Wagnera, který se mu vyhnul. Český obránce zůstal chvíli ležet čelem k ledu a moc se nehýbal. Hrací plochu opustil na nosítkách a byl převezen do nemocnice na vyšetření. Jeho spoluhráči minutu po nepříjemné situaci snížili v zápase s Bostonem na 1:2, ale skóre se už v dalším průběhu nezměnilo. V dresu Bruins do hry nezasáhl zraněný David Krejčí a David Pastrňák nebodoval.

Výsledky NHL:

Carolina - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Wallmark, 23. Nečas, 47. Haula, rozhodující sam. nájezd D. Hamilton - 25. Tatar, 26. Kotkaniemi, 37. Weal. Střely na branku: 43:36. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celé utkání, inkasoval tři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Wallmark, 3. Mrázek (všichni Carolina).

NY Rangers - Winnipeg 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Branky: 12. M. Staal, 21. Panarin, 27. Trouba, 46. Zibanejad (Hájek), 56. B. Howden, 60. B. Smith - 21. a 27. Wheeler, 18. Scheifele, 43. Connor. Střely na branku: 32:47. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Trouba (oba NY Rangers), 3. Wheeler (Winnipeg).

Pittsburgh - Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 26. Malkin - 6. a 35. Sheary, 40. Dahlin. Střely na branku: 29:41. Diváci: 18 616. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Mittelstadt (oba Buffalo), 3. Malkin (Pittsburgh).

Tampa Bay - Florida 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Kučerov, 31. Shattenkirk, 50. Palát, 54. Maroon, 60. Černák - 34. Hoffman, 49. Trocheck. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay).

Nashville - Minnesota 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Branky: 24. Ellis, 41. Mikael Granlund, 42. Watson, 48. Arvidsson, 59. F. Forsberg - 37. Zucker, 37. Dumba. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 455. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Duchene, 3. Rinne (všichni Nashville).

Dallas - Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 28. Hintz - 2. B. Ritchie, 6. Heinen. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. B. Ritchie, 2. Heinen (oba Boston), 3. Hintz (Dallas).

Colorado - Calgary 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 6. a 59. Donskoi, 17. a 37. Rantanen, 33. Compher - 9. Monahan, 22. J. Gaudreau, 38. Giordano. Střely na branku: 32:30. David Rittich odchytal za Calgary 59:11 minuty, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 18 016. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Landeskog, 3. Donskoi (všichni Colorado).

Anaheim - Arizona 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. D. Grant, 40. Fowler - 30. Stepan. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Fowler, 3. D. Grant (všichni Anaheim).