Kontumace. Motor České Budějovice přišel o dvě výhry a šest bodů

Hokejistům prvoligových Českých Budějovic byly kontumovány poslední vítězné zápasy v Kladně (3:2) a Ústí nad Labem (4:0). Oba duely Chance ligy odehráli Jihočeši s vyšším počtem starších hráčů, než umožňují pravidla. Přišli proto o šest bodů i o vedení v tabulce před Jihlavou. Na Duklu nyní ztrácejí z druhé příčky pět bodů, Motor má ale zápas k dobru.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Motoru České Budějovice Václav Prospal | Foto: Jiří Luxík | Zdroj: www.hcmotor.cz

Sportovně technická komise Českého svazu ledního hokeje kvůli porušení norem soutěže změnila výsledky zápasů Českých Budějovic v Kladně ze středy 14. listopadu a na ledě Ústí nad Labem, kde se hrálo v pondělí, na 5:0 pro domácí týmy. Posledním Severočechům vynesla kontumace teprve páté vítězství v sezoně.

Plekanec míří do mateřského Kladna. Jedná také se čtyřmi týmy z extraligy

Číst článek

V utkání druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku může nastoupit 21 hokejistů, z toho dva gólmani bez věkového omezení a 19 hráčů v poli, z nichž však může být maximálně 17 ve věku 20 let a starších (ročník 1998).

V uvedených zápasech nastoupilo za České Budějovice 18 hráčů v poli ve věku 20 let a starších. Z mladších hokejistů hrál pouze Martin Beránek.

Jihočeský klub navíc za každé z provinění dostal pokutu 5000 korun. „Beru to na sebe. Já jsem tady hlavní trenér a určuju sestavu, měl jsem si to pohlídat,“ uvedl pro klubový web trenér a bývalý útočník Václav Prospal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme