Chomutov se znovu vrátil do čela tabulky, Plzeň nadělila Pardubicím deset gólů

V neděli bylo v rámci 7. kola Tipsport extraligy k vidění šest zápasů. Chomutov se po výhře 4:1 v Liberci znovu vyšvihl do čela tabulky. Pardubice dostaly od Plzně deset gólů a spadly na samý chvost tabulky.

Rhett Holland, Tomáš Mertl a Petr Čáslava v zápase Plzeň -
Pardubice

Rhett Holland, Tomáš Mertl a Petr Čáslava v zápase Plzeň - Pardubice | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Liberec - Chomutov 1:4

Ve slušně zaplněné Home Credit aréně si fanoušci museli počkat na první gól téměř do poloviny zápasu. Nerozhodný stav zlomil ve 28. minutě Růžička. Hosté vedli 1:0. Zkraje třetí třetiny se trefil dvacetiletý Lukáš Jašek a bylo vyrovnáno. Poslední slovo však měli znovu hosté. Nejprve se v nepřehledné situaci před brankovištěm pohotově zorientoval Ivan Huml a o 19 sekund později v čase 53:15 libereckého brankáře Willa nachytal Roman Chlouba. Michal Vondrka pak už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 4:1 z pohledu hostí.

Plzeň - Pardubice 10:2

Třinec nedal Litvínovu šanci a po výhře 5:1 vede extraligovou tabulku

Jako by Plzeň v letošní sezoně měla patent na „desítku“. Po Olomouci ve třetím kolem dala deset gólů i Pardubicím. Dynamo se sice jako první ujalo vedení, a to když se v čase 12:29 trefil nahozením od modré čáry obránce Trončinský. Na dlouho to bylo to poslední, co hosté předvedli. Na konci první třetiny nejprve vyrovnal střelec Dominik Kubalík. Zkraje druhé části se trefil Milan Gulaš a odstartoval tím velké představení domácích, kteří nasázeli dalších šest branek a druhou třetinu ovládli 5:0. V další části Indiáni přidali další čtyři góly, Milan Gulaš si připsal Hattrick. Za hosty přidal ještě jeden čestný úspěch Sýkora. Plzeň vyhrála 10:2 a potvrdila své útočné kvality.

Vítkovice - Mladá Boleslav 3:2 po prodloužení

Souboj brankářů byl vidět v zápase ve Vítkovicích. Zde se na první gól muselo čekat až do 39. minuty, kdy se prosadil mladoboleslavský Jakub Orsava. Ve 44. minutě ale vyrovnal za domácí hrající Lev. Pět minut před koncem ale vrátil vedení hostům Klepiš. Minutu a 27 sekund před koncem základní hrací doby to domácí zkusili bez brankáře a byli úspěšní. Po závaru před brankou se puk dostal před volného Šimona Stránského, který puk uklidil do odkryté branky. V prodloužení branka nepadla, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, vítězný nájezd si připsal David Květoň.

Brno - Jihlava 4:2

Hokejová klasika byla k vidění v Brně. Po jedenadvaceti letech se v extralize utkali Kometa a Dukla. Domácí si v zápase vypracovali tříbrankový náskok. V 8. minutě se nejprve prosadil po přihrávce Němce Tomáš Vincour. Sám obránce pak o tři minuty později prudkou střelou zvyšoval na 2:0. Na začátku druhé periody pak přidal třetí branku Martin Dočekal. Hosté se ale nevzdali a srdnatým výkonem zápas zdramatizovali. V čase 27:17 se ve skrumáži nejlépe zorientoval Macík. V 51. minutě si pak nabruslil do útočného pásma Petr Šidlík a střelou zápěstím překonal brankáře Čiliaka. Víc už ale Dukla nestihla, naopak sama inkasovala do prázdné branky opět z hole Dočekala.

Olomouc - Zlín 3:4 po prodloužení

Souboj dvou posledních týmů byl viděn ve Zlíně. Brzký gól se podařilo trefit hostujícímu Bukartsovi, ke kterému se šťastně odrazil puk - 1:0. Olomouc ale s vyrovnáním neotálela dlouho a v čase 4:18 vyrovnal Laš. Opět minut později otočil průběh zápasu domácí Vilém Burian. Na další góly se čekal až do třetí třetiny. Zlín se dvěma slepenými góly dostal znovu do vedení. Na 2:2 vyrovnával Kubiš a o minutu později se podruhé v zápase prosadil Bukarts. V čase 50:09 ale za hosty srovnal Ostřížek a v Olomouci se muselo jít do prodloužení. Zápas rozhodl pohlednou individuální akcí Antonín Honejsek. Oba týmy si rozdělily body a udlepily se od dna tabulky.

Hradec Králové - Sparta 2:3

Gólový účet zápasu otevřel po velké chybě Romana Kukumberga hráč hostí Robert Říčka. Netrvalo to ale dlouho a Hradec srovnal. A byl to právě Kukumberg, který po skvělé přihrávce Bednáře propálil brankáře Aittokallia z mezikruží.  V polovině zápasu to už bylo 2:1, a to když se prosadil Vopelka. Sparta z hole Petra Zámorského ale nejprve dokázala srovnat a nakonec i otočit vývoj zápasu. Na 3:2 dával Jiří Černoch, který se sám objevil před bezmocným Sedláčkem v brance domácích.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 24. 9. 2017)
14. Pardubice 7 2 0 0 5 18:30 6

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – PIRÁTI CHOMUTOV 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 42. Jašek (Bulíř) – 28. Růžička (Vondrka, Sklenář), 53. Huml (Valach), 54. Chlouba, 60. Vondrka (Huml, Tomica).
Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 11:7, navíc Jánošík, Plutnar (oba LIB) a Flemming (CHO) 10 minut.
Bez využití.
Střely na branku: 21:33.Diváci: 6215.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC DYNAMO PARDUBICE 10:2 (1:1, 5:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 20. Kubalík (Stach, Kindl), 22. Gulaš (Mertl), 28. Kracík (Schleiss, Moravčík), 31. Gulaš (Kratěna, Mertl), 32. Stach (Kubalík, Kindl), 40. Sklenička (Kracík, Kratěna), 50. Straka, 51. Mertl (Kadlec, Indrák), 54. Gulaš (Indrák), 60. Kracík – 13. Trončinský, 46. J. Sýkora (Wishart, Rolinek).
Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 8:5, navíc Straka (PLZ) a Cardwell (PAR) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 35:28.
Diváci: 5550.

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK MLADÁ BOLESLAV 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 44. Lev (Hrbas, Dej), 60. Stránský (Szturc, Hrbas), rozhodující nájezd Květoň – 39. Orsava (Žejdl, Pacovský), 55. Klepiš (Musil, Němeček).
Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Lederer, Gebauer.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 39:31.
Diváci: 7238.

HC KOMETA BRNO – HC DUKLA JIHLAVA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Vincour (O. Němec), 11. O. Němec (Čermák), 23. Dočekal (Vincour), 59. Dočekal – 28. Macík (Jiránek, Suchánek), 51. Šidlík (Kubalík, Hubáček)
Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Jindra, Špůr.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 20:32.
Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC OLOMOUC – AUKRO BERANI ZLÍN 3:4 po prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Laš, 10. Burian (Vlach, Eberle), 51. Ostřížek (Ondrušek) – 3. Roberts Bukarts (Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 61. Honejsek (Šťastný).
Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Zíka, Klouček.
Vyloučení: 6:6.
Střely na branku: 33:22.
Diváci: 4565.

MOUNTFIELD HK – HC SPARTA PRAHA 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Kukumberg (Bednář, Červený), 33. Vopelka (Kukumberg, Jarůšek) – 11. Říčka, 40. Zámorský (Hlinka), 51. Černoch (Uher, Kudrna).
Rozhodčí: Hribik, Kika – Kajínek, Kis.
Vyloučení: 6:5.