Chomutovští Piráti zůstávají stoprocentní, Plzeň nasázela Olomouci deset gólů

Tři zápasy, tři tříbodové výhry. Takovou bilancí se v extralize můžou pochlubit už jen Piráti Chomutov. Severočeši jasně ovládli zápas v Pardubicích, zato Sparta jasně nestačila na Vítkovice.

Pardubice (Aktualizováno: 19:53 12. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovští Piráti jsou po třetím kole jediným stoprocentním týmem

Chomutovští Piráti jsou po třetím kole jediným stoprocentním týmem | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 1:4

Na Piráty se v Pardubicích přišlo podívat přes šest tisíc diváků, jenže Dynamu se v začínající sezoně doma nedaří. Po úvodním duelu se Spartou prohráli i druhý domácí zápas, tentokrát 1:4.

Zato Chomutov zůstává i po třech kolech stoprocentní. Do vedení ho na konci první třetiny poslal v přesilové hře Brett Flemming, ve zbývajících dvou částech hry úřadoval Roman Vondrka. Ve 33. minutě zvýšil na 2:0, ve 46. pak díky němu Chomutov v oslabení odskočil už na třígólový rozdíl. Jediný gól Dynama pak zaznamenal Petr Sýkora, na něj ještě při hře bez brankáře odpověděl Růžička.

Vítkovice Ridera – Sparta Praha 6:1

Plný počet šesti bodů po dvou zápasech měli i sparťané, jenže pak jeli do Vítkovic a odvezli si šest inkasovaných gólů. Tři z nich zaznamenal David Květoň, který zaznamenal první hattrick v sezoně. Svůj příspěvek přidali Hrbas, Roman a Stránský.

Sparta prohrála s Vítkovicemi pátý zápas v řadě, její čestný úspěch trefil v přesilové hře Tomáš Pavelka.

Škoda Plzeň – HC Olomouc 10:0

Jestli se někomu začátek sezony nepovedl, jsou to hokejisté Olomouce, kteří stále čekají na první body. V Plzni se jim ani nepřiblížili.

Zatímco v loňské sezoně vyhráli Hanáci nad Indiány tři ze čtyř zápasů, tentokrát se vrací do Olomouce s ostudnou desítkou.

Hráči Škody proměnili zápas v exhibici a přidali další dva hattricky. Svá třígólová představení zakončili v poslední desetiminutovce jak Tomáš Mertl, tak Dominik Kubalík.

Verva Litvínov – Mountfield HK 3:0

Litvínovští hokejisté se aspoň trochu pomstili Hradci za vyřazení v play-off minulé sezony a vyhráli 3:0. Na gól ale natěšení fanoušci Litvínova museli čekat 52 minut. Pak bleskově využil přesilovou hru po vyloučení Bednáře Daniel Sorvik.

Zbylé dva góly dala Verva až v závěru, když Mountfield riskoval hru bez brankáře. Ze středního pásma přesně mířili Jakub Černý a Michal Trávníček.

Dukla Jihlava – Oceláři Třinec 0:2

Svou extraligovou premiéru v dresu Jihlavy si proti Třinci připsal norský brankář Lars Volden, jenže nulu udržel jen tři a půl minuty. Pak se Douderova střela odrazila k Martinovi Adamskému, který poslal Oceláře do vedení.

Druhou branku přidal šest minut po přestávce Bohumil Jank dělovkou od modré čáry. Pak už Oceláři vítězství kontrolovali a nedopustili domácí zvrat, který se v prvním kole povedl Kometě. Třinec bodoval i ve třetím zápase a po výhře 2:0 má v tabulce 7 bodů.

Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:3

Patrik Augusta začínající na střídačce Mladé Boleslavi slaví svou první výhru v roli extraligového kouče. A rovnou veze tři body z půdy mistrovské Komety Brno.

Skóre se v zápase přelévalo z jedné strany na druhou. Na zakončení Středočecha Knotka reagovali po přestávce Erat se Zaťovičem vyrovnávacím gólem. Martin Erat dokonce v úvodu druhé třetiny dostal Kometu do vedení, jenže přišel ještě jeden zvrat.

Postaral se o něj Tomáš Urban, který nejdřív 9 minut před koncem vyrovnal a o chvíli překvapil Čiliaka ve vlastním oslabení. Bruslaři, kteří se posledních pět minut zápasu bránili ve čtyřech, zvítězili 3:2.

Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín 3:2.

Liberec porazil Zlín pětkrát za sebou při skóre 24:8, jenže tentokrát měl namále. Ještě v 56. minutě Bílí Tygři prohrávali 1:2 po skvělé úvodní desetiminutovce Beranů. Jenže pak přišel další obrat. Michal Bulíř s Dominikem Lakatošem dvěma dorážkami během tří minuty zajistili Liberci tři body.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 12. 9. 2017 20:38