Chytil se při prohře Rangers s Tampou v NHL premiérově trefil, jeho spoluhráč Pavelec šestkrát inkasoval

Hokejový útočník Filip Chytil vstřelil v NHL premiérový gól, kterým zmírnil prohru New Yorku Rangers 3:7 s Tampou Bay. Ondřej Pavelec inkasoval šest branek z 49 střel, zbývající trefu přidal lídr Východní konference v powerplay. Michal Kempný se poprvé gólově prosadil v dresu Washingtonu, který českého obránce získal před pěti týdny z Chicaga, ale s týmem podlehl Carolině 1:4.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník New York Rangers Filip Chytil

Útočník New York Rangers Filip Chytil | Foto: Adam Hunger-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Rangers po první třetině vedli 1:0 a Pavelec mužstvo v zápase několikrát podržel, přesto pustil pět gólů v rozmezí 24. až 43. minuty. První tři padly z dorážek v předbrankovém prostoru, další dvě z přečíslení. Poté přišla chvíle Chytila, který si první zásah připsal v pátém startu v soutěži.

V hlavní roli účetní. Nečekaný náhradník v brance Chicaga se stal hvězdou zápasu NHL

Osmnáctiletý útočník snížil na 2:5, když se k němu odrazila od zadního mantinelu nepřesná střela Matse Zuccarella a pohodlně puk doklepl do prázdné branky.

Rangers se ještě v 57. minutě dostali po trefě Chrise Kreidera na rozdíl dvou branek, ale při hře bez gólmana inkasovali pošesté a v oslabení posedmé. Ondřej Palát se na kanonádě Tampy Bay nepodílel žádným bodem a Andrej Šustr zůstal mezi náhradníky.

Naprázdno vyšel i jejich spoluhráč Nikita Kučerov, který je druhý v produktivitě soutěže, a stále tak ztrácí na vedoucího Connora McDavida šest bodů.

Michal Kempný nastoupil za Washington už v osmnáctém zápase a otevřel skóre ve 24. minutě střelou od modré čáry. Český obránce dal po třech a půl měsících druhý gól v sezoně. Carolina ale za 40 sekund vyrovnala a ještě ve druhé třetině třetině vstřelila druhý gól.

V závěrečné části mohl vyrovnat Jakub Vrána, ale neproměnil sólový únik, když jeho bekhendový blafák Scott Darling kryl. Hosté poté v závěrečných pěti minutách zpečetili výhru dvěma trefami.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Toronto 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 13. Beauvillier, 19. Boychuk, 31. B. Nelson, 47. Tavares - 17. Kadri, 28. Zajcev, 38. Marner, 43. J. Van Riemsdyk, 57. Matthews. Střely na branku: 33:32. Diváci: 13.018. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Beauvillier (NY Islanders).

NY Rangers - Tampa Bay 3:7 (1:0, 0:2, 2:5)
Branky: 15. Skjei, 49. Chytil, 57. Kreider - 24. a 42. Paquette, 43. a 59. Point, 25. Killorn, 41. J. T. Miller, 60. Girardi. Střely na branku: 31:50. Ondřej Pavelec odchytal za Rangers 59:29 minuty, inkasoval šest branek z 49 střel a úspěšnost zásahů měl 87,76 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. J. T. Miller, 3. Killorn (všichni Tampa Bay).

Washington - Carolina 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 23. Kempný - 24. D. Ryan, 32. Faulk, 55. Aho, 58. B. McGinn. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Faulk, 3. Darling (všichni Carolina).

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 19. a 58. Andrighetto, 29. Barrie, 47. Rantanen, 49. Jost. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.985. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Andrighetto, 3. Barrie (všichni Colorado).

Anaheim - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 37. N. Ritchie (O. Kaše), 65. Rakell (O. Kaše) - 7. Doughty. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.473. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Getzlaf, 3. N. Ritchie (všichni Anaheim).

Vegas - St. Louis 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. a 61. Marchessault, 7. W. Karlsson, 37. Neal - 3. Berglund, 17. B. Schenn, 47. Thorburn. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.191. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. W. Karlsson, 3. Neal (všichni Vegas).