Třinec je krok od semifinále, Vítkovice trápí v neprostupném středním pásmu

Třinečtí hokejisté míří podobně jako Kometa Brno nejkratší možnou cestou do semifinále extraligového play-off. Po nedělní výhře 2:1 ve Vítkovicích vedou v regionálním derby 3:0 na zápasy a vypjaté sérii dominují.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sérii zatím vládne neprostupná obrana Třince | Foto: Petr Sznapka

„Všichni to viděli. Jsme neschopní proměnit šance a přesilové hry. V úvodu zápasu jsme nastoupili dobře, vytvořili jsme si šance, ale nebyli jsme schopni dát gól,“ litoval pro Radiožurnál Vítkovický kapitán Rostislav Olesz.

Třinec porazil Vítkovice 2:1 a vede 3:0 na zápasy. Mladá Boleslav poprvé v sérii porazila Liberec

Číst článek

Mimořádně precizní defenziva Třince vedla k dalšímu úspěchu, Vítkovice snižovaly na konečných 1:2 až v poslední minutě utkání. V sérii nejsou Ostravané schopni se prosadit. Zato za Oceláře skórovali Michal Kovařčík a Martin Růžička.

„Třinec jsme přestříleli a přehrávali, ale oni dali ten první gól, zavřeli a my jsme se k nim horko těžko dostávali. Nebyli jsme schopní se udržet na puku, a když jsme neproměnili dvě přečíslení dva na jednoho, tak se to lámalo,“ litoval Olesz.

Zato třinecký gólman Šimon Hrubec má stále důvody ke chvále: „Vypovídá o tom, jak perfektně hrajeme dozadu. Když budeme plnit, co se po nás chce, tak góly dostávat nebudeme.“

Rychle jako Kometa?

Vítkovice mají problém se v sérii prosazovat v útoku, Oceláři je překvapují neprostupným středním pásmem.

„Kdyby nás k tomu Třinec pustil, šancí bychom měli víc. Ale musíme uznat sílu a kvalitu. Když dají první gól, je to těžké,“ uznává Olesz.

Už v pondělí může Třinec ve Vítkovicích slavit postup do semifinále, v sérii totiž vede 3:0 a má nakročeno ke stejně rychlému ukončení série, jako se to povedlo Kometě proti Hradci.

„V první třetině nás zatlačili a byli lepší, takže na to si musíme dát pozor. Byla to zatím jejich nejlepší třetina,“ soustředí se Šimon Hrubec.

Čtvrtý zápas série ve Vítkovicích začne v 17 hodin. Naopak čtvrtý zápas mezi Mladou Boleslaví a Libercem ještě postupujícího neurčí. Středočeši v neděli doma porazili vítěze základní části 4:1 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Na ledě Bruslařského klubu se začne hrát v 19 hodin.

GAMEDAY! Čtvrté utkání čtvrtfinále. Už není kam uhnout. Pouze výhra zajistí pokračování série a sezony. Vítkovice si ve všech ohledech musejí sáhnout na dno svých sil a možná ještě dál - a potřebují podporu! Dnes v 17:00 v OSTRAVAR ARÉNĚ #VITvTRI #TELH #PLAYOFF
Vstupenek asi 1400

08:19 – 25. 03. 2019

1 1

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme