Dallas se stal na úkor Vegas posledním postupujícím týmem do play-off NHL. Vejmelka nechytal

Hokejisté Dallasu s Radkem Faksou v sestavě obsadili poslední postupové místo do play-off NHL, přestože podlehli Arizoně 3:4 v prodloužení. Stars bod stačil, navíc zaváhal i Vegas, který prohrál v Chicagu 3:4 po samostatných nájezdech.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Dallasu s Radkem Faksou v sestavě obsadili poslední postupové místo do play off NHL, přestože podlehli Arizoně 3:4 v prodloužení | Foto: Jerome Miron-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Postupová matematika byla pro Dallas před posledními dvěma zápasy základní části jasná. Potřeboval získat alespoň bod anebo by mu místo mezi osmičkou nejlepších v Západní konferenci zajistila jakákoli bodová ztráta Vegas.

Dallas směřoval za postupem od začátku a vedl ve 23. minutě už 3:0. Postupně se trefili Jani Hakanpää, Tyler Seguin a Miro Heiskanen. Arizona, jejíž brankář Karel Vejmelka plnil roli náhradníka, ale ve třetí třetině vyrovnala.

Nejhorší tým Západní konference vrátili do hry svými góly Anton Strälman, Shayne Gostisbehere a Barrret Hayton. Obrat dokonal v prodloužení Travis Boyd. V dresu vítězů byl s šesti střelami nejpilnější Jan Jeník, ale nebodoval.

Vegas v zápase neustále dotahovali a třikrát smazali jednobrankové manko. Chicago vedlo po úvodní třetině díky dvěma gólům Taylora Raddyshe 2:1 a ve 26. minutě trefou Caleba Jonese 3:2. Hosté vyrovnávali brankami Michaela Amadia, Aleca Martineze a Maxe Paciorettyho.

Nerozhodné skóre 3:3 platilo od konce druhé třetiny až do rozstřelu, ve kterém se prosadil jako jediný Tyler Johnson. Přestože trval sedm sérií, tak útočník vítězů Dominik Kubalík nedostal v nájezdech důvěru.

NHL

Winnipeg - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Dubois, 28. Ehlers, 36. Wheeler, 60. Connor. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13 383. Hvězdy zápasu: 1. Comrie, 2. Ehlers, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).

NY Rangers - Montreal 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 25. Reaves, 45. Vatrano, 56. R. Strome - 40. a 60. Petry, 19. Poehling, 53. Hoffman. Střely na branku: 27:24. Diváci: 16 845. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Poehling (oba Montreal), 3. Goodrow (NY Rangers).

Chicago - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. a 20. Raddysh, 26. C. Jones, rozhodující sam. nájezd T. Johnson - 18. Amadio, 24. Martinez, 38. Pacioretty. Střely na branku: 40:40. Diváci: 19 660. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Raddysh, 3. Lafferty (všichni Chicago).

Dallas - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 5. Hakanpää, 14. Seguin, 23. Heiskanen - 44. Strälman, 48. Gostisbehere, 52. Hayton, 62. Boyd. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18 025. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere (Arizona), 2. Seguin (Dallas), 3. Hayton (Arizona).

Seattle - Los Angeles 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Branky: 19. McCann, 23. Donato, 35. Eberle - 31. Vilardi, 34. Danault, 38. Moore, 43. Andersson, 59. Athanasiou. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Donato, 2. Eberle (oba Seattle), 3. Vilardi (Los Angeles).