Disciplinární komise potrestala Limberského za urážky Tvrdíka, fotbalista musí zaplatit 20 tisíc

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila pokutu 20 tisíc korun plzeňskému Davidu Limberskému za nesportovní chování vůči předsedovi představenstva Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi. Bývalý reprezentační obránce umístil po posledním utkání ligového podzimu na svůj instagram příspěvek, v němž kritizoval šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka. Druhý den příspěvek smazal a omluvil se.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný David Limberský.

Zklamaný David Limberský. | Foto: Paul White | Zdroj: ČTK/AP

Jablonec v dohrávce 19. kola se Slavií na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1, sudí Ondřej Berka nejprve branku uznal, ale po zhlédnutí videozáznamu ji odvolal kvůli faulu domácího Jana Chramosty na gólmana Ondřeje Koláře. To Limberského, jehož tým bojuje s Pražany o titul, naštvalo.

Disciplinárka bude řešit fotbalistu Limberského, na instagramu se opřel do šéfa Slavie

Číst článek

Tvrdíka nazval mágem, obvinil z toho, že zrušil regulérní gól, že rozhazuje čínské peníze, a nevynechal ani kritiku jeho dřívějšího působení v ČSA. Příspěvek později smazal a druhý den se omluvil, ale trestu neunikl.

Disciplinárka projednala případ „per rollam“ a došla k tomu, že Limberský se dopustil pohoršujícího, urážlivého nebo ponižujícího chování.

„Po dlouhých debatách v komisi jsme se shodli, že tím byla naplněna skutková podstata paragrafu 44 Disciplinárního řádu. Účastník nejvyšší soutěže by se měl chovat profesionálně a k tomu patří i úroveň vystupování na sociálních sítích,“ uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Sám Tvrdík vzal případ s nadhledem. „Obdržel jsem žádost disciplinární komise o moje vyjádření. Z mého pohledu je omluvou dotyčného vše uzavřeno a největší satisfakcí by byla výhra Slavie v Plzni. Nic dalšího nežádám,“ napsal na twitter.

Limberského disciplinárka potrestala již několikrát. V roce 2012 za nafilmovanou penaltu a výroky proti Spartě dostal pokutu 40 tisíc korun, o čtyři roky později za vulgární gesto vůči fanouškům musel zaplatit o deset tisíc více a vykonat fotbalově prospěšnou činnost v podobě tří tréninků mládeže jinde než v Plzni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme