Krejčí připravil gól Pastrňákovi a ten se nemýlil, Boston vede sérii s Washingtonem 3:1 na zápasy

Hokejový útočník David Pastrňák vstřelil za asistence Davida Krejčího první gól v letošním play off NHL, navíc si připsal i přihrávku a byl zvolen druhou hvězdou zápasu při výhře Bostonu 4:1 nad Washingtonem. Bruins vedou v sérii už 3:1 na zápasy a dělí je jedno vítězství od postupu do druhého kola. Nashville zdolal gólem z 95. minuty Carolinu 5:4 v prodloužení a snížil stav série na 1:2.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím | Zdroj: Reuters

Colorado zvítězilo 5:1 v St. Louis a vyhrálo i třetí zápas v sérii. Edmonton podlehl na svém ledě Winnipegu 0:1 v prodloužení a po domácích utkáních ztrácí v sérii 0:2.

Boston porazil Washington ve druhém prodloužení. V 1. kole play-off slavila Carolina, Edmonton propadl

Boston zlomil bezbrankový stav ve 28. minutě, když Brad Marchand tečoval v přesilové hře Pastrňákovu střelu.

Český útočník zvýšil na začátku třetí třetiny, když se trefil v početní převaze z pravého kruhu ke vzdálenější tyči.

Pastrňák tím konečně zúročil svou aktivitu - v předchozích třech zápasech se neujala žádná z jeho devatenácti střel.

Sestřih ze zápasu Boston Bruins - Washington Capitals:

Na Pastrňákův gól navázal o 34 sekund později Charlie Coyle. Alexandr Ovečkin sice ve 45. minutě v přesilové hře snížil, ale ve stejné herní situaci vrátil Matt Grzelcyk Bostonu třígólový náskok a stanovil konečnou podobu skóre.

Poprvé v sérii se tak neprodlužovalo a Bruins, kteří v zápase využili tři početní výhody, zvítězili potřetí za sebou.

Carolina v úvodní třetině dvakrát prohrávala, ale v prostřední části dvěma trefami otočila na 3:2. Nashville kontroval stejným způsobem na přelomu druhé a třetí třetiny, ale těsné vedení neudržel.

Obránce Brett Pesce poslal zápas gólem v 57. minutě střelou od modré čáry do prodloužení, které ukončil v čase 94:54 po průniku Matt Duchene. V dresu poražených si Martin Nečas připsal tři záporné body ve statistice plus/minus a brankář Petr Mrázek zůstal opět na střídačce.