David Pastrňák si připsal dva body za branku a asistenci, Boston i přesto prohrál

Český útočník v barvách Boston Bruins bodoval ve třetím utkání v řadě, když se jednou trefil a na jednu branku přihrál. Ani jeho dva body ale nezabránily porážce Bruins od New York Rangers 2:5. Rangers vyhráli své páté utkání po sobě. V dalších zápasech porazilo Toronto Minnesotu 4:2 a Tampa Bay zvítězila 5:1 nad San Jose.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi hráči Boston Bruins a New York Rangers

Zápas mezi hráči Boston Bruins a New York Rangers | Zdroj: Reuters

Střelecký účet zápasu otevřel v 10. minutě dvaadvacetiletý ruský útočník Rangers Pavel Bučněvič přesnou střelou pod horní tyč.

O rok mladší Pastrňák odpověděl na jeho trefu 21 vteřin poté, co před brankovištěm pohotově reagoval na odražený puk od mantinelu po střele Patrice Bergerona.

Rozhodující dvoubrankový náskok zařídil v první třetině v rozmezí 29 vteřin americký forvard Jimmy Vesey, který ukončil třízapasový gólový půst.

Obě jeho branky padly po důrazné hře před gólmanem Tuukkou Raskem. Vesey se stal prvním hráčem newyorského týmu, jenž se prosadil dvakrát během 29 vteřin a méně od 14. listopadu 2006. Tehdy Jaromír Jágr vstřelil New Jersey dvě branky za 26 vteřin.

Veseyho druhá trefa byla nakonec vítězná. Boston dokázal v 47. minutě už pouze snížit zásluhou Bergerona, na jehož gólu se podílel i Pastrňák. Dva body pro Rangers pojistil do prázdné branky Rick Nash. Boston venku prohrál potřetí za sebou.

Toronto porazilo Minnesotu 4:2. Wild nepomohly dvě branky Jasona Zuckera, všech ostatních 35 střel zastavil Dán Frederik Andersen.

Tampa Bay díky výhře 5:1 v San Jose poskočila do čela ligy o bod před St. Louis. Zápasu dominoval první útok Tampy. Jeho členové Vladislav Namestnikov, Steven Stamkos a Nikita Kučerov si připsali po třech bodech.

Výsledky zápasů NHL

Toronto - Minnesota 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Kadri, 24. Marleau, 44. Carrick, 60. C. Brown - 19. a 56. Zucker. Střely na branku: 19:37. Diváci: 19.049. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Toronto), 2. Zucker (Minnesota), 3. Marleau (Toronto).

NY Rangers - Boston 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 15. a 16. Vesey, 10. Bučněvič, 60. Rick Nash - 11. Pastrňák, 47. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist, 2. Vesey (oba NY Rangers), 3. Bergeron (Boston).

San Jose - Tampa Bay 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 1. Donskoi - 33. a 47. Namestnikov, 8. Dotchin, 21. Kučerov, 30. Koekkoek. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.044. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Namestnikov, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).