David Vrbata vyměnil dres za sako. V hokejové kariéře by to už asi lepší nebylo, říká

Český útočník a bratr Radima Vrbaty David se rozhodl ve 33 letech ukončit hokejovou kariéru. Dostal nabídku od svého mateřského klubu BK Mladá Boleslav na pozici marketingového manažera manažera. Nabídky na pokračování měl ještě z Německa a Polska, které však odmítl

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Novou nabídku dostal Vrbata již dříve. „Do budoucna se ukáže, že pro nás to bylo asi dobře," odhaduje Vrbata, který se do Boleslavi vrátil především z rodinných důvodů.

Posledním hokejovým působištěm boleslavského rodáka byly kluby v Německu a Itálii. „ Tak jsem měl ještě nabídky do druhé německé ligy. Pak tam byla nějaká nabídka do Krakova kteří později byli mistři Polska." Možnosti pro pokračování své kariéry tedy Vrbata ještě měl.

Během své kariéry hrál mimo Boleslavi také v pražské Spartě, v prvoligových Benátkách nad Jizerou, na Slovensku a také v juniorských zámořských soutěžích.

„Já vím, že v té hokejové kariéře by to už asi lepší nebylo. Bylo by to takové přežívání," potvrzuje správnost svého rozhodnutí boleslavský odchovanec.

V jeho nové pozici boleslavského manažera mu může pomoct i jeho příjmení. Díky svému bratru Radimovi, který dlouhá léta působí v NHL, bude mít lepší výchozí pozici při jednání s partnery.

„Člověk, co 16 let vrcholový sport, ten denní režim má úplně jiný než pracující člověk. Je to poznávání, je to zvykání. Mě tahle práce, komunikace s lidmi, oslovování partnerů, baví," těší se na změnu pracovního režimu nový boleslavský manažer.

Pavel Petr, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme