Kubalík vede tabulku střelců nováčků NHL, proti Ottawě dal dva góly. Simon vstřelil gól a asistoval

Útočník Dominik Kubalík odstartoval dvěma góly obrat Chicaga, které zvítězilo na ledě Ottawy 3:2 v prodloužení, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Plzeňský rodák skóroval popáté za sebou a osamostatnil se s 18 trefami v čele tabulky střelců NHL mezi nováčky. Dominik Simon podpořil gólem a přihrávkou výhru Pittsburghu 7:3 nad Minnesotou.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Hronek brankou zmírnil debakl Detroitu 2:8 na ledě New Yorku Islanders. Trefa Tomáše Noska nepomohla Las Vegas, které prohrálo 2:4 v Buffalu.

Chicago prohrávalo už v osmé minutě 0:2, ale na přelomu druhé a třetí třetiny vyrovnalo Kubalíkovými góly. Český útočník, který v utkání vyslal devět střel, snížil tečí. Při druhé brance si najel na útočnou modrou čáru na pas Jonathana Toewse a v úniku se trefil mezi betony Marcuse Högberga.

Kubalík bodoval ve všech šesti utkáních v novém roce (7+3) a je prvním nováčkem Chicaga od roku 1990, který skóroval pětkrát v řadě. Prodloužení rozhodl Toews.

Po dvou měsících rekonvalescence po operaci kýly se vrátil do hry Sidney Crosby a kanonádu Pittsburghu řídil gólem a třemi asistencemi. Kapitán Penguins nastupoval v jednom útoku se Simonem, po jehož přihrávce zvyšoval Jarred Cann střelou do odkryté branky na 2:0.

Český útočník se mezi střelce zapsal ve 49. minutě, kdy po pasu Crosbyho upravil skóre na 6:2. Pozadu nezůstal ani další lídr domácích Jevgenij Malkin, který dva góly dal a jeden připravil.

Hronek ve dvanácté minutě snížil střelou od modré čáry na 1:3. Detroit jeho devátá trefa sezony ale nenastartovala a na začátku druhé třetiny prohrával už 1:6.

Nosek skóroval téměř po měsíci. Český útočník měl štěstí, když se na začátku druhé třetiny odrazil puk od jeho brusle do branky a Vegas vedlo 1:0. Buffalo ještě před přestávkou otočilo, ale na začátku závěrečné části o těsný náskok přišlo. Nerozhodný stav 2:2 zlomil ve 48. minutě Jack Eichel a výhru Sabres v závěru zpečetil Curtis Lazar.

NHL

Buffalo - Vegas 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 27. Okposo, 40. S. Reinhart, 48. Eichel, 60. Lazar - 22. Nosek, 42. R. Smith. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18 257. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. Eichel, 3. Okposo (všichni Buffalo).

Toronto - New Jersey 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)
Branky: 31., 44. a 59. Matthews, 6. Tavares, 10. F. Gauthier, 20. Hyman, 23. W. Nylander - 27., 52. a 56. Coleman, 59. P.K. Subban. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19 124. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Coleman (New Jersey), 3. Tavares (Toronto).

Tampa Bay - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. a rozhodující sam. nájezd Stamkos, 11. Killorn, 59. Kučerov - 5. J. Carter, 7. Clifford, 52. D. Brown. Střely na branku: 38:41. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Cirelli (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Detroit 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky: 8. a 22. B. Nelson, 4. Eberle, 4. Josh Bailey, 19. Lee, 23. Dobson, 46. Beauvillier, 50. Komarov - 12. Hronek, 54. G. Smith. Střely na branku: 26:36. Diváci: 12 542. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Komarov, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

Pittsburgh - Minnesota 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
Branky: 8. a 36. Malkin, 18. McCann (Simon), 35. Rust, 48. Crosby, 49. Simon, 57. Galchenyuk - 38. a 60. Parise, 43. M. Foligno. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 545. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Columbus - Boston 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Wennberg, 46. Stenlund, 54. Nash. Střely na branku: 27:34. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Wennberg, 3. Stenlund (všichni Columbus).

Ottawa - Chicago 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 4. C. Brown, 8. Tierney - 38. a 44. Kubalík, 61. J. Toews. Střely na branku: 22:30. Diváci: 12 238. Hvězdy zápasu: 1. Kubalík (Chicago), 2. C. Brown (Ottawa), 3. J. Toews (Chicago).

Winnipeg - Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. a 58. Connor, 15. Roslovic, 22. Wheeler. Střely na branku: 25:41. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor, 3. Copp (všichni Winnipeg).

Colorado - Dallas 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Zadorov, 16. Landeskog - 30. Gurjanov, 55. Dickinson, 62. Lindell. Střely na branku: 43:30. Diváci: 18 015. Hvězdy zápasu: 1. Lindell (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Bishop (Dallas).

Edmonton - Nashville 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 60. Draisaitl, 10. Nugent-Hopkins, 30. J. Archibald - 11. F. Forsberg, 16. Blackwell. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 029. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. F. Forsberg (Nashville), 3. M. Smith (Edmonton).

Arizona - San Jose 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Branky: 13. a 26. Kessel, 38. a 60. Hall, 49. Crouse, 59. Garland - 27. Labanc, 30. Meier, 58. E. Kane. Střely na branku: 40:28. Diváci: 14 716. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Garland, 3. Hall (všichni Arizona).