Dominik Simon vstřelil první gól v NHL, Mrázek vynuloval Chicago

Dva čeští hráči byli vyhlášeni hvězdami zápasů hokejové NHL. Dominik Simon svým prvním gólem v soutěži nastartoval obrat Pittsburghu s NY Rangers, Petr Mrázek z Detroitu vychytal nulu na ledě Chicaga.

Pittsburgh (Aktualizováno: 7:48 15. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Simon přijímá gratulace

Dominik Simon přijímá gratulace | Foto: AP/Gene J. Puskar | Zdroj: ČTK

Dominik Simon při svém šestnáctém zápase v NHL překonal jednoho z nejlepších brankářů v NHL, ve 34. minutě zápasu proti New York Rangers byl včas u odražené střely Daniela Spronga a pohotovou dorážkou překonal Henrika Lundqvista. K premiérové trefě a vyrovnání zápasu na 2:2 mu okamžitě gratuloval i spoluhráč z první pětky Penguins Sidney Crosby.

O minutu později otočil skóre Phil Kessel svým sedmistým bodem v NHL a nasměroval Tučňáky ke čtvrtému vítězství v řadě. Ve třetí třetině ho potvrdili ještě Crosby a Hagelin, první hvězdou zápasu byl ale vyhlášen premiérový střelec z Prahy.

Druhou hvězdou zápasu mezi Chicagem a Detroitem se stal český gólman Petr Mrázek, který 27 zákroky zneškodnil útočnou sílu Blackhawks a vychytal druhé čisté konto v sezoně. U posledního gólu při vítězství 4:0 si připsal asistenci i další Čech v sestavě Red Wings Martin Frk.

NHL:
Carolina - Calgary 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 56. Stempniak - 19. a 44. Hamilton, 7. Stajan, 53. Tkachuk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 15.218. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Hamilton, 3. Tkachuk (všichni Calgary).

Pittsburgh - NY Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Hörnqvist, 34. Simon, 35. Kessel, 53. Crosby, 59. Hagelin - 16. Grabner, 20. B. Smith. Střely na branku: 47:28. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Simon, 2. Hagelin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Zucker, 53. Winnik - 17. Eriksson, 57. Vanek, 63. Sutter. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18.927. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. Markström (oba Vancouver), 3. Winnik (Minnesota).

Chicago - Detroit 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 5. D. Larkin, 7. Green, 46. Mantha, 54. Bertuzzi (Frk). Střely na branku: 27:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas a zneškodnil všech 27 střel. Diváci: 21.830. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Mrázek, 3. Larkin (všichni Detroit).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít