Pardubice zvítězily doma poprvé od října. Olomouc porazily 6:2 a ukončily sérii sedmi porážek v řadě

Hokejové Pardubice slaví po téměř čtyřech měsících první domácí výhru v extralize. Sedmizápasovou řadu porážek utnula až výhra 6:2 nad Olomoucí. Hokejisté Dynama v zápase využili hned tři přesilové hry, ve kterých se dvakrát trefil Marek Hovorka. Hanáci naopak prohráli desátý z posledních dvanácti zápasů.

Pardubice (Aktualizováno: 19:48 20. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost pardubického kapitána Tomáše Rolinka s přesným střelcem Markem Hovorkou

Radost pardubického kapitána Tomáše Rolinka s přesným střelcem Markem Hovorkou | Zdroj: ČTK

Souboj dvou trápících se týmů ovládlo jasně domácí Dynamo, které porazilo Olomouc rozdílem čtyř branek. Za teprve druhým vítězstvím z posledních 22 zápasů si Pardubičtí šli od začátku.

Už od sedmé minuty vedli po přesné trefě Briana Ihnacaka a hosté z Olomouce už celý zápas jen stahovali. Definitivní odpor Hanáků zlomili Pardubičtí hokejisté ve řetí třetině, kterou vyhráli 3:1 a celý zápas 6:2.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Ihnacak (Mandát, Eklund), 25. Cardwell (Poulíček, Děrvuk), 38. Hovorka (Marosz, Rolinek), 43. Hovorka (Ihnacak, Marosz), 43. Perret (Horký), 51. Horký (Perret) - 30. J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský), 50. Jergl (J. Knotek). Rozhodčí: Kubičík, M. Sýkora - Malý, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 5614.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:4

Domácím hokejistům se v poslední době příliš nedaří, Litvínovští v domácím zápase nebodovali počtvrté za sebou, Sparta na druhé straně slaví čtvrté vítězství z posledních pěti duelů. Nelibost s výsledkem dali najevo i přítomní diváci, kteří z hlediště za pískotu odcházeli nespokojeni.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Trávníček (Graborenko, Ščotka) - 4. Blain (Smejkal), 20. Pech (P. Vrána, Forman), 54. Klimek (Buchtele, Forman), 58. Klimek (Tomáš Dvořák). Rozhodč: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:6 po sam. náj.

Velmi vyrovnaný duel mezi lídrem tabulky ze Třince a Západočechy rozhodl až v samostatných nájezdech Ondřej Kratěna a vybojoval tak svému týmu dva body. O výhru za tři body přišli Plzenští hokejisté až v čase 59:33, kdy vyrovnal Martin Růžička. Oceláři v utkání dokázali čtyřikrát smazat hostující vedení, na vítězství to ale nestačilo.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 5:6 po sam. náj. (1:2, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 21. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 37. Chmielewski (Roth), 51. Cienciala (Martin Růžička, M. Doudera), 60. Martin Růžička (Roth, Marcinko) - 7. Kaňák (V. Němec, Kracík), 10. Kracík (Kratěna, V. Němec), 29. P. Straka (Čerešňák, Milčakov), 46. Čerešňák (P. Straka, Gulaš), 55. Eberle (N. Jones, P. Straka), rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Lacina, Pražák - V. Hanzlík, Komárek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4899.

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 4:1

Zlínští hokejisté se radují ze zisku tří bodů, i když byla v zápase aktivnější Mladá Boleslav, která přestřílela domácí poměrem 43:22. Navrátilec do brány Ševců Libor Kašík ale pustil jen jedinou střelu a v posledních třech utkáních inkasoval pouhé tři branky. Zlín se posouvá na desáté místo jen o bod za svého soupeře.

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. E. Kulda (P. Sedláček), 23. Fryšara (Šlahař, Popelka), 26. Šlahař (E. Kulda, Valenta), 59. J. Ondráček (Fryšara) - 46. Žejdl (D. Šťastný, T. Knotek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 4381.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:3

Hostující Chomutov v důležitém utkání ze spodních pater extraligy získal všechny tři body. Domácím nešla upřít snaha, ale s postupujícím časem je stále více svazovala důležitost zápasu. Energie prohrála poosmé v řadě a třináctý Chomutov se tak domácím přiblížil na tři body.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 35. Lapšanský (R. Vlach, Šafář), 59. O. Beránek (Balán) - 46. Buchtela (Duda), 48. Koblasa (Havel), 50. Sklenář (Raška)
Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, D. Klouček. Vyloučení: 5:7. Využití: Diváci:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:2

Úřadující mistr dvou posledních ročníků hokejové extraligy Kometa Brno ani napotřetí v sezoně neporazil liberecké Bilé Tygry a v doma prohrál 1:2. Hosté vedli od 22. minuty, kdy se trefil Ordoš, o sedm minut později zvýšil Krenželok a Kometa snížila díky Muellerovi až v power play v poslední minutě zápasu.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Mueller (M. Erat) - 22. Ordoš, 29. L. Krenželok (L. Hudáček). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 7431.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:1

Zápas týmů z předních míst extraligové tabulky nakonec dopadl lépe pro domácí Mountfield, který byl od druhé třetiny lepším celkem a svou převahu potvrdil celkem třemi přesnými trefami. Východočeši tak přeskakují svého soupeře v tabulce a jsou třetí se stejným bodovým ziskem jako druhý Liberec.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Rákos, 33. F. Pavlík (Vincour, Koukal), 56. Lessio - 40. Kucsera. Rozhodčí: M. Petružálek, Pešina - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Lev (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4830.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 20. 1. 2019)