Kane znovu čelí žalobě kvůli dluhům. Útočník San Jose chtěl podnikat, půjčil si od banky a neplatil

Hokejový útočník Evander Kane čelí hned na začátku letošního roku finančním nepříjemnostem. Podle webu sanjosehockeynow.com ho zažalovala banka Centennial Bank, které má společně s klubem dlužit 8,3 milionu dolarů (zhruba 176 milionů korun).

San Jose Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník San Jose Sharks Evander Kane | Zdroj: Reuters

Peníze mají pocházet ze závazků a úroků, které vznikly díky dohodě mezi hráčem, klubem a bankou.

Zástupci finanční instituce z Arkansasu tvrdí, že si od nich Kane v září roku 2018 půjčil 3,9 milionu dolarů (cca 84 milionů korun) za účelem podnikání a investic.

Centennial Bank filed suit against Evander Kane & the San Jose Sharks, claiming Kane owes them more than $8.3 million.

The Sharks were making the payments directly out of Kane’s salary, but allegedly stopped in Oct 2019 & Kane allegedly hasn’t made a payment since Dec 2019.

20:38 – 09. 01. 2021

15 49

Za závazky měl ručit sedmiletým kontraktem, který se svým zaměstnavatelem uzavřel v květnu téhož roku na 49 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než miliardu korun.

Banka si měla podle dohody brát část Kaneova platu, kterou by posílal přímo klub, a pak také peníze od hokejisty.

Jenže podle banky přestaly v říjnu 2019 splátky od klubu chodit a prosinci přestal věřiteli platit i Kane, jak tvrdí web. K prosinci 2020 má dlužná částka činit 7,8 milionu dolarů, k tomu 500 tisíc dolarů na úrocích a dalších 90 tisíc dolarů za poplatky bance.

Není to poprvé

Centennial Bank v žalobě požaduje, aby klub plnil závazky, dokud nebude půjčka splacena ve své plné výši a zároveň, aby 29letému útočníkovi zakázal do platebních transakcí nadále vstupovat.

Hertlův spoluhráč ze San Jose má problémy s kasinem. Kane údajně dluží půl milionu dolarů

Číst článek

Vedení Sharks k celé situaci zatím nevydalo žádné stanovisko, ale start nové sezony NHL začíná už 13. ledna, a vzniklá situace by tak mohla klub poškodit.

Není to přitom poprvé, kdy se spoluhráč Tomáše Hertla dostal do finančních potíží. Loni Kanea zažalovalo kasino z Las Vegas, kde urostlý útočník prohrál 500 tisíc dolarů a částku nezaplatil.

Michal Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme