Sparta dostala v Chomutově pět gólů, v čele extraligy zůstává i po porážce Liberec

Týmy z čela hokejové extraligy v 19. kole neuspěly, nejhůř dopadla pražská Sparta, která si veze z ledu posledního Chomutova pětigólový debakl. Prohráli i hráči Liberce, Komety či Vítkovic.

Chomutov (Aktualizováno: 20:54 16. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta v Chomutově vyfasovala pět gólů

Sparta v Chomutově vyfasovala pět gólů | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Oceláři Třinec – Kometa Brno 4:3 po prodloužení

V repríze posledního finále přetrhli Oceláři nelichotivou sérii, během níž prohráli s Kometou pětkrát za sebou, po první třetině sice prohrávali, když krátce po přesilové hře otevřel skóre brněnský Tomáš Bartejs, jenže domácí po přestávce během čtyř minut zápas otočili góly Martina Růžičky a Robertse Bukartse.

Liberec zvládl otočit duel proti Zlínu a vede extraligu, Litvínov přestřílel vysoko Karlovy Vary

Přesně v polovině zápasu vyrovnala zas Kometa, když rychlou akci zakončil do odkryté branky Lukáš Kašpar, hosté dokázali zareagovat i na další vedoucí gól Ocelářů a po 60 minutách zápas skončil 3:3.

V prodloužení ale domácí hráli přesilovou hru čtyř proti třem a unavenou trojici z Brna přestříleli. Rozhodující dorážku měl na svědomí Erik Hrňa, Třinec vyhrál čtvrtý zápas v řadě a v tabulce ztrácí na Kometu jediný bod.

Piráti Chomutov – Sparta Praha 5:0

Sparťané vyhráli venku před reprezentační pauzou 6 zápasů za sebou, jenže z ledu posledního Chomutova si vezou nejhorší porážku v sezoně.

Pirátům se skvěle dařilo především při přesilových hrách, poprvé ji využil v 18. minutě Jan Stránský, další dvě branky přidali po přestávce Juraj Valach a Bohumil Jank, oba rovněž v početní výhodě.

Do podoby debaklu výsledek v poslední části hry upravili Tomáš Svoboda a Jan Havel, Chomutov rozstřílel doma Spartu 5:0, přesto zůstává v tabulce poslední.

Sparťané prohráli s @Piráti Chomutov 0:5.

19:58 – 16. 11. 2018

1 3

PSG Berani Zlín – Vítkovice Ridera 3:0

Valaši na vlastním ledě vrátili Ostravanům porážku 0:3 z prvního vzájemného zápasu v sezoně. Rozhodli o ní ve druhé třetině. Jako první reprezentačního gólmana Bartošáka překonal Tomáš Žižka, který pálil přesně do rohu.

Druhou branku přidal ve 27. minutě z dorážky Edgars Kulda a výbornou desetiminutovku Zlína završil Jiří Ondráček gólem na konečných 3:0.

⏱🔚| Za tři!☝🏻 Berani nasázeli Vítkovicím tři góly a vytěžili stejný počet bodů, pod které se čistým kontem podepsal brankář Jakub Sedláček!😎👍🏻 #ZLNvVIT

20:04 – 16. 11. 2018

1 20

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 5:2

V soubojích Liberce s Mladou Boleslaví vyhráli 15 z posledních 16 zápasů Bílí Tygři, jenže tentokrát utkání vládli domácí Bruslaři. Liberec sice po přesilovkové brance Hudáčka po pěti minutách vedl, jenže za Boleslav okamžitě vyrovnal Najman a dva slepené góly přidal Tomáš Knotek.

Liberci nepomohl ani první gól Tomáš Filippiho po návratu z KHL, Středočeši ale svou výhru navýšili až na konečných 5:2. Bílí Tygři přesto zůstávají v čele tabulky.

Karlovy Vary – Mountfield HK 3:2 po nájezdech

Energii opět soupeř přestřílel, jenže to Západočechům v letošní sezoně nevadí. Proti Hradci Králové berou dva body po výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

Na střely to po 65 minutách hry bylo 20:38 a 2:2, celý zápas měl jen dva střelce. Karlovy Vary dvakrát poslal do vedení Slovák Adam Lapšanský, za Hradec dokázal v obou případech vyrovnat navrátilec ze Švýcarska Radek Smoleňák.

Rozhodující nájezdy se táhly až do desáté série, když střelou nad vyrážečku gólmana Maxwella rozhodl domácí veterán Václav Skuhravý.

Dynamo Pardubice – HC Plzeň 2:3 po nájezdech

Jediným týmem, který v 19. kole prohrál na domácím stadionu, jsou Pardubice, odkud si dva body vezou Indiáni z Plzně.

V gólově bohaté první třetině se obě mužstva vystřídala ve vedení, skóre otevřel na začátku 9. minuty domácí Rhett Holland, aby za necelou minutu vyrovnal Miroslav Preisinger. Vedoucí gól Plzně dal z dorážky Conor Allen, ale za Dynamo srovnal z rychlého protiútoku Patrik Poulíček.

Za stavu 2:2 se na další branky čekalo až do samostatných nájezdů, ten rozhodující dal v sedmé sérii plzeňský útočník Vojtěch Němec, který přetrhl západočeskou sérii čtyř porážek v řadě.

HC Olomouc – Verva Litvínov 3:1

Hanáci vyhráli nad Vervou šestý z posledních osmi vzájemných duelů. K vítězství 3:1 je nasměroval hned po 72 sekundách hry David Ostřížek, který přerušil severočeskou rozehrávkou a mířil přesně do horního růžku branky.

Další góly přidali ve druhé třetině Tomáš Dujsík a v přesilové hře Jan Knotek. Chemici pouze 4 minuty před koncem snížili ranou Lukáše Válka, ale prohru neodvrátili ani v power-play.

V Olomouci jsme se střelecky prosadili až v samém závěru, více než jednou brankou jsme však utkání zdramatizovat nedokázali. Domácí dnes rozhodli o svém vítězství třemi góly do poloviny utkání. #OLOvLIT 3:1

20:50 – 16. 11. 2018

1 2

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 16. 11. 2018)

19. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Najman (Pacovský), 9. T. Knotek (Kotvan), 12. T. Knotek (D. Šťastný), 43. Klepiš (Skalický), 46. Skalický (Vondrka, Dlapa) - 6. L. Hudáček (M. Kvapil), 24. Filippi (Lenc, M. Kvapil). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6, navíc J. Vlach a Ševc (oba Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3897.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Roberts Bukarts (M. Růžička, Hrňa), 24. M. Růžička (Roberts Bukarts, Marcinko), 47. M. Doudera (Marcinko), 62. Hrňa (Krajíček) - 18. Bartejs (P. Holík, Mueller), 31. Kašpar (Zaťovič, P. Holík), 55. P. Holík (Zaťovič, Štencel). Rozhodčí: Hradil, Kika - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 5035.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Žižka (Šlahař), 27. E. Kulda (Freibergs), 31. J. Ondráček (Kubiš, Valenta). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Šír - J. Ondráček, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4305.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Lapšanský (Kohout), 38. Lapšanský (Kohout), rozhodující nájezd Skuhravý - 32. Smoleňák (Zámorský), 48. Smoleňák (F. Pavlík, Zámorský). Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Petružálek - Malý, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 3906.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. náj. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Holland (Trončinský, Marosz), 18. Poulíček (Čáslava, Mandát) - 10. Preisinger (Čerešňák, V. Němec), 14. Allen (Eberle), rozhodující nájezd V. Němec. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8084.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Ostřížek, 26. Dujsík (J. Knotek, V. Tomeček), 30. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek) - 57. Válek (J. Petružálek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4271.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. J. Stránský (Valach, Duda), 25. Valach (J. Stránský), 38. Jank (J. Stránský, Valach), 45. T. Svoboda (V. Růžička ml., Sklenář), 48. Havel (Koblasa). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 4213.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít