Hokejovou extraligu dál vede Třinec, Bílí Tygři doma porazili Spartu

Hokejovou extraligu vede i po 26. kole Třinec o šest bodů před Libercem. Zatímco Oceláři zvítězili 4:1 v Mladé Boleslavi, Bílí Tygři stejným výsledkem porazili Spartu.

Liberec, Zlín (Aktualizováno: 21:35 9. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílí Tygři drží druhé místo v extralize

Bílí Tygři drží druhé místo v extralize | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Hokejisté Liberce porazili ve 26. kole extraligy Spartu 4:1 a oplatili jí tak porážku z prvního vzájemného duelu v sezoně. Právě Pražané jsou posledním týmem, který dokázal pod Ještědem vyhrát.

Hokejista Lukáš Radil zaznamenal svoji premiérovou trefu v NHL. Skórovali další čtyři Češi

Od té doby si Bílí Tygři zapsali osm domácích výher v řadě a v tabulce jsou i nadále na druhém místě. Naopak Sparta po dvou venkovních výhrách prohrála a klesla na šestou pozici.

Gólem a asistencí se na libereckém vítězství podílel nejproduktivnější muž soutěže Marek Kvapil, který tak bodoval již ve dvaadvacátém utkání v řadě.

Chomutov porazil Olomouc 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili tak šestizápasovou vítěznou sérii Hanáků. Piráti se naopak dočkali výhry po čtyřech utkáních, nájezdy rozhodl Vladimír Růžička. Jubilejní 700. utkání v nejvyšší soutěži odehrál útočník domácích Radek Duda.

Vítkovice podlehly ve 26. kole extraligy Litvínovu 0:3 a připsaly si už pátou porážku v řadě. Domácím uteklo utkání v první třetině, v níž po matném výkonu nabrali dvougólovou ztrátu.

Litvínovský brankář Jaroslav Janus si i podruhé v sezoně proti Vítkovicím připsal vychytanou nulu, domácí Severočechům za 120 minut ještě nevstřelili gól.

Dobrý vstup do zápasu a potom ubráněný tlak domácích nám dnes vysloužily 3 body! Jaroslav Janus předvedl bezchybný výkon a připsal si tak druhé čisté konto v sezóně, opět proti Vítkovicím. #VITvLIT

18:33 – 09. 12. 2018

3 22

Vedoucí Třinec vyhrál na ledě Mladé Boleslavi 4:1. Zatímco Oceláři si připsali již dvanáctou výhru z posledních 13 utkání, pro Středočechy byla dnešní porážka čtvrtou během uplynulých pěti vystoupení.

Vítězný gól dal ve 29. minutě útočník Vladimír Dravecký, jenž si stejně jako jeho spoluhráč Vít Christov připsal vedle gólu i asistenci.

Mistrovská Kometa uspěla po dvou nezdarech, premiérovými dvěma góly v sezoně se na vítězství na ledě Zlína 4:1 podílel i útočník Martin Dočekal.

Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary 6:3 a ukončili sérii pěti domácích porážek. Západočeské derby přineslo rušnou první třetinu s dvěma obraty, kterou nakonec domácí ovládli 3:2. Poté už si Indiáni drželi vedení a především díky dvěma přesilovkovým gólům svého soupeře zdolali. Dvěma trefami přispěl k výhře domácích útočník Petr Straka.

Hráči Hradce Králové vyhráli ve východočeském derby na ledě Pardubic 4:1. Dynamo sice po rychlém gólu vedlo, ale Mountfield zápas na začátku třetí třetiny otočil. P

ardubice si tak ve 26. kole extraligy připsaly desátou porážku za sebou, druhou pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny a jsou i nadále předposlední.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 9. 12. 2018)

26. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. P. Straka (Kodýtek, Čerešňák), 10. Indrák (Gulaš, Jan Kovář), 20. Allen (Stach, Kratěna), 24. Kracík (Čerešňák, Stach), 53. Gulaš (Pulpán, Kodýtek), 55. P. Straka - 7. T. Rachůnek, 8. Šenkeřík (T. Mikúš, O. Beránek), 24. Gríger (T. Rachůnek, Flek). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Špringl, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 6222.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. M. Kvapil (Filippi, Lenc), 35. Birner (M. Kvapil), 50. Redenbach (Šmíd), 60. J. Vlach - 53. Buchtele (P. Vrána, Blain). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 7111.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Kotvan) - 13. Christov (Dravecký, Š. Novotný), 29. Dravecký (Christov, Kundrátek), 58. Svačina, 60. Polanský (Martin Růžička, Matyáš). Rozhodčí: Bjälkander (Švéd.), Bejček - Pešek, Ganger. Vyloučení: 2:3, navíc L. Pabiška (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3122.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Válek, 9. F. Lukeš, 40. J. Mikúš (Ščotka, Kašpar). Rozhodčí: Obadal, Šír - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:7, navíc Olesz (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4599.

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Kubiš, Fořt) - 5. Horký (Mallet, J. Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - O. Polák, V. Hanzlík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - HC Olomouc 4:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Dietz (Sklenář, Klima), 41. Koblasa (V. Růžička ml., T. Svoboda), 44. J. Stránský (Tomica), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád). Rozhodčí: Hejduk, T. Veselý - Malý, D. Klouček. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3134.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Kusý (Machala) - 29. Koukal (Smoleňák, Bezúch), 41. M. Chalupa, 47. R. Pavlík (Rosandič, Dragoun), 59. Vincour. Rozhodčí: R. Svoboda, A. Jeřábek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:3, navíc Cardwell, Hrabal (oba Pardubice) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).