Chomutov už není poslední. Po výhře nad mistry z Komety poslal na extraligové dno Pardubice

Hokejisté Chomutova porazili v předehrávce 27. kola extraligy obhájce titulu z Brna 6:4 a po dlouhé době nejsou v nejvyšší soutěži poslední. Dva góly Kometě vstřelil veterán Radek Duda.

Chomutov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Duda dal Kometě dva góly

Radek Duda dal Kometě dva góly | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Piráti začali proti úřadujícímu mistrovi bez ostychu. Nejprve neuspěl v úniku Vladimír Růžička mladší, ale Duda se už 42 sekund po úvodním vhazování ránou z levé strany nezmýlil. Odpovědět mohl Mueller, jenomže úprk nezakončil ideálně.

Jágr trénuje naplno, ale návrat odkládá. ‚Na začátku to bude šílené,‘ tuší

V polovině úvodního dějství bylo v Chomutově ještě veseleji, protože se prosadil poprvé v extralize Kevin Klima. Jednadvacetiletý syn vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 Petra Klímy se dočkal ve třetím utkání v české nejvyšší soutěži.

V 16. minutě se k vypadnutému kotouči za Petersem nedostal Dočekal, který neunesl situaci, strčil do rozhodčího a odešel do šaten s trestem do konce utkání. V závěru nevyužil únik ani Zaťovič.

Na začátku prostřední části ani jeden tým nevyužil přesilovku, při pokračujícím tlaku Komety nastřelil Mallet horní tyčku. I když Piráti nepotrestali další faul, o třígólové vedení se postaral druhým zásahem Duda. To byla poslední kapka pro Kašíka, který přenechal místo v brance Vejmelkovi.

I přes vedení se Chomutov tlačil do útoku, z čehož vytěžil branku ve 46. minutě Svoboda. O pár okamžiků později se poprali Klima s Malletem a ze situace vzešla přesilovka pro Kometu. Čtyři sekundy před jejím vypršením se od tyčky odrazil puk k Muellerovi, jenž se nezmýlil. Zanedlouho na něj navázal Gulaši a snížil na 2:4.

Za domácí se pak trefil v 54. minutě Sklenář, ale Mueller s Hruškou, který využil přesilovku, opět zadělali na drama. V následné power play uzavřel skóre vypjatého utkání 89 sekund před koncem Stránský.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 18. 12. 2018)

Předehrávka 27. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:4 (2:0, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica), 9. Kevin Klima (J. Stránský, Dietz), 39. Duda (J. Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. J. Stránský (Vantuch) - 49. Mueller (M. Erat, Plekanec), 52. Gulaši (L. Čermák, O. Němec), 55. Mueller (O. Němec, J. Hruška), 58. J. Hruška (M. Erat, Zaťovič). Rozhodčí: Pešina, Horák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:5, navíc Kevin Klima, Duda - Mallet všichni 10 min., Dočekal do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 3843.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít