Oceláři se osamostatnili na čele extraligy, v Chomutově vyhráli 4:0

Hokejisté vedoucího Třince zvítězili v předehrávce 38. kola extraligy na ledě předposledního Chomutova 4:0 a unikli druhému Liberci na rozdíl tří bodů. Oceláři zabrali po dvou prohrách a dvěma góly se na tom podílel útočník Jiří Polanský. Gólman Šimon Hrubec udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Třinec přišel v úvodu třetí třetiny o kapitána Lukáše Krajíčka, který opustil led na nosítkách.

Chomutov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Polanský zařídil výhru Ocelářů dvěma góly

Jiří Polanský zařídil výhru Ocelářů dvěma góly | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Třinec do utkání v Chomutově vletěl zhurta a už po 24 vteřinách se ujal vedení. Piráti neudrželi útočné pásmo, hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho a po přihrávce Martina Růžičky překonal Peterse zblízka Dravecký. Domácí gólman pak svůj celek podržel při šancích Hrni a Galvinše.

Vítkovice porazily Olomouc a vyhrály poosmé v řadě na domácím ledě, v nájezdech rozhodl Stránský

V šesté minutě se ale už Oceláři znovu radovali. Odražený puk se dostal k Polanskému, který si ho přikopl bruslí a překonal bezmocného Peterse. Odpovědět mohl Duda, jehož pokus ale proletěl brankovištěm a zamířil mimo. V dalším průběhu první třetiny měl opět šance lídr. Svačina neuspěl v úniku a neprosadil se ani Ondřej Kovařčík.

V úvodu druhé třetiny Vantuch vybídl Dudu, jenž však přestřelil. Následně se do úniků dostali Ondřej Kovařčík a na druhé straně Jank, ani jeden z nich ale neskóroval. Z tlaku si Chomutov vybojoval přesilovku, v níž však žádnou z mnoha střel nenamířil přesně. Poslední a největší šanci druhé třetiny měl v 39. minutě domácí obránce Buchtela, který nastřelil tyčku.

V prvních momentech závěrečného dějství se obránce Krajíček bez cizího přičinění skácel na led a byl odvezen na nosítkách. Ve čtyřech na obou stranách chtěl využít prostoru Knot, jenž však v jasných příležitostech selhal.

V 47. minutě Dravecký v nabídnuté přesilovce zvýšil na rozdíl tří branek. Minutu a sedm vteřin v pěti proti třem Piráti nevyužili, a tak bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Finální podobu dal výsledku v početní výhodě Hrňa.

Předehrávka 38. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Martin Růžička, Marcinko), 6. Polanský (Cienciala), 47. Polanský (Dravecký), 59. Hrňa (M. Doudera, Marcinko). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Hynek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2722.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 24. 1. 2019)