Hradec Králové po osmi vítězstvích nestačil na Mladou Boleslav. Podlehl jí 3:4 v prodloužení

Hokejisté druhého Hradce Králové podlehli v 25. kole extraligy v Mladé Boleslavi 3:4 v prodloužení, prohráli po sérii osmi vítězství a na vedoucí Třinec ztrácejí už sedm bodů. Bruslařský klub zabral po dvou nezdarech. Výhru slavil díky brance obránce Pavla Pýchy v čase 61:46.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi | Zdroj: Profimedia

Úvod zápasu patřil domácím, kteří si zahráli i čtyři přesilovky. První branka padla ještě ve standardním počtu hráčů a v 6. minutě otevřel skóre slovenský obránce Adam Jánošík.

Poslední Zlín po šesti zápasech vyhrál. K triumfu nad Olomoucí mu pomohla i horší kvalita ledu

Na 2:0 zvýšila Mladá Boleslav ve dvojnásobné přesilovce. Na trestné lavici seděli Blain s Jankem a gól vstřelil Kotala, který těžil z Pospíšilovy přesné přihrávky. Hosté se vrátili na dostřel ještě v první třetině, když za záda brankáře Krošelje doletěla Lalancettova střela od modré čáry.

Východočeši se dočkali vyrovnání ve 27. minutě zásluhou Kevina Klímy, ale Mladá Boleslav si vzala vedení zpět. Po Perretově zaváhání před vlastní brankou se dostal k puku Dufek a dělovkou z mezikruží se nemýlil. Do kabin se však nakonec šlo podruhé přeci jenom za nerozhodného stavu, který zařídil v závěru přesilovky z dorážky svým druhým gólem v zápase Kevin Klíma.

Za hosty se pak ještě prosadil Lev, ale rozhodčí branku neuznali, neboť jí předcházel faul Kellyho Klímy. Stav 3:3 svítil na tabuli i po 60 odehraných minutách a následovalo prodloužení, které před jeho polovinou rozhodl po brejku domácí Pýcha.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Jánošík (Kelemen, Fořt), 15. Kotala (Pospíšil), 30. Dufek, 62. Pýcha - 19. Lalancette (McCormack), 27. Kevin Klíma (Jergl), 38. Kevin Klíma (Jergl, McCormack). Rozhodčí: Hodek, Kika - Pešek, Malý. Vyloučení: 3:6 navíc J. Stránský - Kelly Klíma oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 2567.

Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Šenkeřík (Pech, Abdul), 47. Karabáček (M. Jandus, Hrachovina). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6086.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. V. Tomeček (Krejčí, J. Káňa II), 19. Ondrušek (J. Káňa II), 26. Kunc (Dujsík, Řezníček), 36. Krejčí (Ondrušek, V. Tomeček) - 22. M. Beran (Wood), 34. Zikmund (Plekanec), 45. M. Beran (Wood, Hlava). Rozhodčí: Kubičík, Obadal - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 33. Mueller (P. Holík, R. Pavlík), 37. L. Horký (P. Holík, Meluzín), 41. P. Holík (Mueller, Zaťovič), 47. Mueller (P. Holík, Zaťovič) - 10. Balinskis (Jurčík), 58. V. Hübl (F. Lukeš, M. Chalupa). Rozhodčí: Šír, Vrba – Frodl, Komárek.Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5767.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Blomstrand (Čerešňák), 28. Bulíř (G. Thorell, Blomstrand), 63. Bulíř (Čerešňák) - 17. L. Krenželok (Lakatoš, Roberts Bukarts), 58. Koch (Marosz). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Axman, Kajínek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. Diváci: 2723.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 51. Vondráček (Plutnar, M. Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) - 8. O. Šedivý (Dravecký), 12. Daňo (D. Musil, P. Vrána), 32. Kundrátek (Martin Růžička, A. Nestrašil), 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík). Rozhodčí: Pražák, Horák - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2, navíc Chmielewski (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2171.