Olomouc se v extralize dotahuje na elitní šestku, v dohrávce otočila zápas s Karlovými Vary

Hokejisté Olomouce v dohrávce 27. kola hokejové extraligy porazili Karlovy Vary 2:1 v prodloužení a od elitní šestky je dělí 4 kola před koncem dva body. O výhře rozhodl v prodloužení Jan Knotek.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomouc porazila Karlovy Vary 2:1 v prodloužení

Olomouc porazila Karlovy Vary 2:1 v prodloužení | Foto: Peřina Luděk | Zdroj: ČTK

Hanáci udělali další krok k jistotě postupu do play off a na jedenáctý Litvínov mají čtyři kola před koncem náskok už 11 bodů. Dvanácté Karlovy Vary prohrály podeváté za sebou, přesto unikly předposlednímu Chomutovu na rozdíl bodu.

Parahokejisté se chystají na domácí mistrovství světa, dvěma reprezentantům už je přes padesát

Olomouc v prvních minutách hry zatlačila soupeře do obranného pásma a vytvořila si dvě nadějné šance. Kolouchovu střelu z mezikruží ale do výstroje ukryl šestnáctiletý Bednář a spolupráci Ostřížka s Knotkem chyběla přesnost. Karlovy Vary si první vážnější šanci vypracovaly v přesilové hře v polovině první třetiny. Gríger šikovně tečoval nahození od modré čáry, ale puk skončil těsně mimo.

Hezký hokejový moment převedli krátce po skončení přesilové hry hráči Olomouce. Káňa se úplně osamocený zjevil před karlovarskou brankou, kličkou oklamal Bednáře, ale puk už do odkryté klece zasunout nedokázal. Smůlu si však vybrali také hráči Karlových Varů, když Lukáš zasáhl proti Kozákovi jen s vypětím všech sil a poradil si také s následnou Mikúšovou dorážkou.

Dobrá pasáž hry v podání hostů přinesla nejen další šance Balána s Mikúšem, ale především úvodní branku utkání. Jejím střelcem se stal Gríger, který využil přečíslení domácí obrany, a když se k němu po ose Balán - Šenkeřík dostal puk, dokázal jej poslat za Lukášova záda.

Olomouci k dobrému vstupu do druhé třetiny pomohla i přesilová hra, ve které Knotek chytrou tečí orazítkoval horní tyč branky hostů a Skladaného střela ztroskotala na Bednářově betonu. Stejně jako v první třetině se ale po úvodním tlaku domácích začali prosazovat také Západočeši, kteří se i díky výhodě střídačky u útočného pásma dostali do několika náznaků šancí.

V dalším průběhu se tempo hry zklidnilo, jedinou výjimkou byla dvě Dujsíkova zakončení. Karlovy Vary mohly zvýšit vedení o malou chvíli později. Vlachův pokus o přihrávku v přečíslení Škůrek srazil zpět k přihrávajícímu hráči, který před odkrytou brankou trefil jen boční síť.

V úvodu třetí třetiny domácí nevyužili přesilovou hru. Šance Olomouce navíc v oslabení musel hájit Lukáš zákrokem proti Grígerově střele. V největší olomoucké příležitosti se ocitl Káňa, který neproměnil brejk. Olomouc se vyrovnání dočkala až v 55. minutě, kdy se na brankovišti zorientoval Burian a poslal puk za Bednáře. Karlovarský brankář ale nadále pokračoval ve velmi dobrém výkonu a několika důležitými zákroky svůj tým podržel.

V prodloužení začala lépe Olomouc a kapitán Vyrůbalík po průniku vybojoval přesilovou hru čtyř proti třem. Olomouc ale Bednáře překonat nedokázala. Povedlo se jí to až po špatné rozehrávce hostujících hráčů, kdy se sám na Bednáře řítil Knotek. S první střelou ještě neuspěl, ale dorážka už skončila v síti.

⚔️| Byl to nakonec pořádně tvrdý boj... Proti @HC Energie K. Vary nakonec ale kohouti berou dva body. 🐓👌#telh #OLOvKVA

20:10 – 26. 02. 2019

1 8

Dohrávka 27. kola hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Burian (Ondrušek, Strapáč), 65. J. Knotek - 20. Gríger (Šenkeřík, Balán). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3517.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 26. 2. 2019)