Hokejisté Zlína vyhráli v Pardubicích 5:1 a posunuli se na sedmé místo

Hokejisté Zlína vyhráli v dohrávce 22. kola extraligy v Pardubicích 4:1 a v tabulce se posunuli z jedenáctého na sedmé místo. Rozhodující náskok si Berani zajistili už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Dynamo dokázalo jen v polovině zápasu snížit a po dalších třech inkasovaných gólech v závěrečném dějství si připsalo celkem šestou porážku v řadě.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Zlína vysoko vyhráli v Pardubicích

Hokejisté Zlína vysoko vyhráli v Pardubicích | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

První třetina zápasu se odehrála za neobvyklého ticha, protože fanoušci z jižní tribuny s úvodním buly opustili svá místa a přesunuli se na chodbu. Zároveň vyvěsili transparent na protest proti vedení klubu i primátorovi města. Nejvěrnější příznivci Dynama tak vyjadřují nespokojenost nejen s výsledky, ale celkově s atmosférou kolem klubu.

Plekanec se rozhodl pro Kladno. Střídavě startovat bude v Kometě Brno

A komorní první část nenaznačila, že by se na sérii mělo něco měnit. Zlín se už v šesté minutě po střele Ondráčka zblízka ujal vedení a soupeře vůbec nepouštěl do šancí. Na hráčích Dynama byla nepohoda znát, nepomohl ani výrazný zásah do sestavy a posily Procházka s Welshem, navíc v závěru třetiny se v přesilovce z mezikruží trefil Žižka a Zlín vedl o dvě branky.

Pardubice se zvedly až po pauze, kdy už diváci znovu začali fandit, ale na pevnou obranu hostů stále nemohly najít recept. Naopak Berani mohli přidat další góly, jenže Kubiš ve velké šanci netrefil branku a Okála vychytal Klouček. A tak chvíli po polovině zápasu snižoval Marosz při přesilovce po pěkné Skokanově přihrávce na 1:2. Led po prvním pardubickém gólu zasypali plyšáci na podporu dětí z dětských domovů.

Zlín následně dostal k dispozici čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, kterou ještě na minutu a půl vylepšil další faul. Jenže hosté až na dvě střely, které Klouček bez potíží lapil, nic kloudného nevymyslel. Paradoxně největší šanci v této pasáží zápasu měl už při hře v pěti na obou stranách Honejsek, který sice obehrál obránce před sebou, ale gólmana neprostřelil.

Ve 45. minutě vrátil Zlínu dvoubrankové vedení Popelka, který v předchozím střídání neproměnil velkou šanci. Druhý pokus a rána z úhlu už radost hostům přinesla. Vzápětí mohlo Dynamo znovu snížit, ale Vondráček mířil vedle a Treille ztroskotal na skvělém Sedláčkovi. Na druhé straně nevyzráli na Kloučka unikající Werbik ani dorážející Ondráček.

Definitivní rozhodnutí padlo v 57. minutě, kdy se z dorážky trefil Sedláček. Pátý gól zaznamenal střelou do opuštěné branky Řezníček. Po závěrečném hvizdu se ještě v krátké rvačce utkali Cardwell a Kulda.

Dohrávka 22. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) - 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček. Rozhodčí: Hradil, Pražák - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 6222.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 27. 11. 2018)