Boleslav vyhrála na ledě Pardubic, Kometa Brno otočila zápas s Litvínovem, Kladno podlehlo Třinci

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 40. kole extraligy na ledě posledních Pardubic 3:2 v prodloužení a zabrali po dvou prohrách. Hráči Komety Brno porazili Litvínov 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ve 27. minutě prohrávali už 0:3. Třinec vyhráli na ledě Kladna 2:1 a porazili tak Rytíře i počtvrté v sezoně.

Pardubice (Aktualizováno: 20:46 26. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Brna se radují z gólu. Zleva Peter Mueller, Jakub Orsava, Martin Zaťovič a Martin Erat. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Hráči Mladé Boleslavi na ledě posledních Pardubic ještě necelé dvě minuty před třetí sirénou prohrávali o gól, ale pak se podruhé trefil David Šťastný a poslal zápas do nastavení. V něm se dlouho hrálo bez větších šancí, až devět vteřin před koncem rozhodl Martin Ševc. Mladá Boleslav zvítězila nad Dynamem i ve čtvrtém utkání v sezoně.

Hokejisté Litvínova překvapili Kladno a vyhráli 5:3, Pardubice slaví výhru proti Kometě Brno

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0).
Hokejisté Brna porazili Litvínov 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ve 27. minutě prohrávali už 0:3. V rozstřelu dovršil obrat útočník Luboš Horký. Litvínov tak nenavázal na páteční výhru v Kladně a prohrál posedmé z posledních osmi utkání, Brno ve stejném počtu duelů vyhrálo potřetí.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Třinec na ledě Kladna zvítězil 2:1 a porazil tak Rytíře i počtvrté v sezoně. Úřadující mistr si rozhodující náskok vypracoval již v první třetině. Kladno prohrálo potřetí za sebou a je nadále jedenácté. Třinec zůstal v tabulce čtvrtý.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Hokejisté Liberce i díky třem využitým přesilovkám porazili Hradec Králové 5:1 a vedou tabulku už o pět bodů před druhou Plzní. Bílí Tygři vyhráli před vlastním publikem čtrnáctý z posledních patnácti zápasů. Naopak Hradec Králové vyšel bodově naprázdno po dvou výhrách za sebou a je devátý.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Plzeň si připsala šestou domácí výhru za sebou a posunula se právě před Pražany na druhé místo tabulky. Sparťané sice měli střeleckou převahu, ale celé utkání pouze dotahovali plzeňské vedení a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. V dresu Indiánů se blýskl gólem a dvěma asistencemi Matyáš Kantner, dvě přihrávky si připsal nejproduktivnější muž soutěže Milan Gulaš.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 3:1 - 0:0)
Hokejisté dvanáctých Vítkovic vyhráli ve 40. kole extraligy v Olomouci 5:4 po samostatných nájezdech a zabrali po třech porážkách. Unikli tak třináctému Litvínovu i posledním Pardubicím na rozdíl dvou bodů. Hanáci bodovali pošesté za sebou, a přestože v této sérii podruhé prohráli, vzdálili se na desáté pozici jedenáctému Kladnu na rozdíl pěti bodů.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:6 v prodl. (1:3, 2:2, 2:0 - 0:1)
Karlovy Vary vyhrály ve Zlíně 6:5 v prodloužení a zvládly úspěšně i třetí zápas venkovní série. Energie ve Zlíně ztratila vedení 3:1 a 5:3, ale radovala se díky brance slovenského obránce Dominika Graňáka v čase 63:07. Berani podlehli Karlovým Varům i počtvrté v sezoně.