Oceláři prodloužili vítěznou sérii na deset zápasů a po výhře v Plzni 4:1 vedou extraligu o šest bodů

Hokejisté Třince vyhráli ve 24. extraligovém kole na ledě Plzně 4:1 a prodloužili svou vítěznou sérii na deset utkání. Na západě Čech vedoucí tým soutěže dlouho držel hubené vedení z první třetiny, které definitivně pojistil dvěma trefami během tří minut ve třetí dvacetiminutovce. Trápící se Západočeši celý zápas bojovali s koncovkou a prohráli pátý domácí zápas v řadě.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinečtí hokejisté se dotáhli na čelo extraligy

Oceláři zaokrouhlili počet výher během skvělé vítězné série na deset a vedou před Libercem o 6 bodů. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Domácí vstoupili do utkání aktivně a častou střelbou dostali soupeře pod tlak. Oceláři se ovšem postupně zvedli a vyrovnali hru. Marcinko ještě v páté minutě Frodla z mezikruží neprostřelil, ale o chvíli později útočný výlet Rotha zakončil pro plzeňského gólmana nechytatelným bekhendem Martin Růžička. Vzápětí mohl zvýšit Adamský, zaváhání defenzivy Indiánů ale z dobré pozice nepotrestal. Poté se na ledě přiostřilo a tempo mírně opadlo.

Hokejisté Sparty zvítězili v Karlových Varech, Energii pomohly porazit bývalé opory

Plzeňští hráči se probrali paradoxně ve vlastním oslabení, když v 17. minutě Straka napálil horní tyč. Podobně se vedlo po pauze i Stachovi, jenž krátce po skončení přesilovky zakončil krásnou individuální akci ranou do levé tyče. Táhlou střelu Kantnera zase vyrazil pozorný Hrubec.

Hosté si připravili velkou šanci v polovině zápasu, kdy po Polanského přihrávce zpoza branky nekrytý Bukarts neprostřelil Frodla. Vyznamenal se i jeho protějšek Hrubec, který zlikvidoval bombu Jakuba Kindla z levého křídla. V závěru prostřední části promarnili domácí 90 vteřin trvající přesilovku pět na tři. Gólové šance nevyužili Stach s Gulašem.

Na začátku závěrečné třetiny naopak při třinecké početní výhodě Svačina místo odkryté branky trefil z voleje jen boční síť. Směrem dopředu se za vyrovnáním tlačili Indiáni, ale hosté ujížděli do brejků. Z přečíslení dvou na jednoho ještě neskóroval Hrňa, ale ve 48. minutě svůj průjezd útočným pásmem zakončil přesnou střelou z levého kruhu Werek.

O tři minuty později navíc po dalším rychlém protiútoku zvýšil Kovařčík i s trochou štěstí na 3:0. Zlomení Indiáni se již na větší odpor nezmohli. Od ještě vyšší porážky je uchránil Frodl. Čestný plzeňský gól zaznamenal z dorážky v 59. minutě Stach, ale do konečné podoby upravil stav bekhendovou trefou přes celé hřiště do opuštěné branky Svačina.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 59. Stach (J. Kindl, Gulaš) - 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina. Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Pešek, Špringl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3553.
Plzeň: D. Frodl - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, Kaňák - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.
Třinec: Hrubec - Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Werek, Roberts Bukarts - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield HK 4:5

V divácky atraktivním duelu ze špičky extraligové tabulky sice domácí po první třetině prohrávali, a navíc vystřídali brankáře, ve druhé části skóre srovnali a ve třetí dvěma góly skóre obrátili. Hosté se však nevzdali a pouhých osm sekund před koncem zápasu srovnali stav na 4:4. Prodloužení vítěze nenašlo, proto musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější Mountfield, a tak si hosté odvážejí domů na východ Čech dva body.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield HK 4:5 po sam. náj. (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Výtisk (Š. Stránský), 30. Tybor (O. Roman), 41. Tybor (O. Roman, Lev), 41. P. Zdráhal (Kucsera, Baranka) - 5. Rákos (Zámorský), 9. Vopelka (Dragoun), 52. Koukal (Smoleňák, M. Chalupa), 60. Paulovič (Zámorský, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Paulovič. Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4139.
Vítkovice: Bartošák (9. Dolejš) - D. Krenželok, Výtisk, Šidlík, Baranka, T. Černý, J. Mrázek - Szturc, Lev, Dej - Schleiss, O. Roman, Tybor - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal - D. Květoň, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.
Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Piché, Rosandič, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vopelka, R. Pavlík, Dragoun - Paulovič, Bičevskis, Rákos - Bezúch, Kukumberg, Dvořák. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2

Bílí Tygři Liberec porazili doma vítěze posledních dvou ročníků extraligy Kometu Brno stejným výsledkem jako v říjnu na jejím ledě. Dva body si připsal bývalý hráč Brněnských Marek Kvapil. Liberečtí hokejisté zcela jednoznačně svého soupeře přehráli a zůstávají na druhém místě ligové tabulky.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Valský (L. Krenželok, Hanousek), 11. Doherty, 23. Lenc (Birner, M. Kvapil), 29. Stříteský (Redenbach, L. Hudáček), 54. Filippi (M. Kvapil) - 27. Bartejs (Štencel), 41. Zaťovič (P. Holík, Štencel). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 6945.
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Ševc, Doherty - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.
Brno: Vejmelka (21. Kašík) - O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Mallet, J. Hruška, R. Zohorna - Plášek, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Střondala, Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:4

Loňský čtvrtfinalista Dynamo Pardubice se dále trápí, doma s Olomoucí prohrálo 1:4. Krize pardubických hokejistů se nadále prohlubuje, aktuálně jde o osmizápasovou šňůru porážek, z toho pět posledních zápasů si nepřipsali ani bod. Hanáci na druhé straně uspěli popáté v řadě a do Olomouce si na vítězné vlně odváží všechny tři body.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Bubela (Poulíček, Mandát) - 12. Ostřížek (J. Knotek), 19. Nahodil (Holec, Jergl), 38. Jergl (Dujsík, Ostřížek), 59. Irgl. Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - O. Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 6743.
Pardubice: Hamerlík - Děrvuk, Holland, Wishart, Miromanov, Štindl, Mikuš, od 21. navíc Budík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, Machala - Vondráček, Dušek, M. Procházka - Mandát, Welsh, Poulíček. Trenéři: Kopřiva, Marek a Janecký.
Olomouc: Lukáš - J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík - Irgl, Strapáč, Burian - Kotala, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 2:3

Berani Zlín vyhrál potřetí za sebou a posunul se na 7. místo. Hostům k výhře pomohly dvě branky a asistence obránce Daniela Gazdy, výborný výkon předvedl gólman Jakub Sedláček. Středočeši nedosáhli na body ani přes dvě branky v podání kapitána Michala Vondrky a jsou i nadále dvanáctí.

BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Vondrka (Klepiš, Skalický), 52. Vondrka (Žejdl, Klepiš) - 23. E. Kulda (Gazda, Lakatoš), 29. Gazda, 35. Gazda (Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Malý, Ganger. Vyloučení: 1:5, navíc M. Látal (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2354.
Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Kotvan, Dlapa, Jan Hanzlík, Němeček, Bernad, Eminger - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - M. Látal, T. Knotek, P. Musil - Kousal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.
Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Honejsek, Fryšara, Lakatoš - E. Kulda, P. Sedláček, Okál - Šlahař, Popelka, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3

Hokejisté Chomutova podlehli v utkání 24. kola extraligy Karlovým Varům 1:3. Piráti nevyužili při prohře Pardubic s Olomoucí (1:4) další možnost odlepit se ode dna tabulky a prohráli potřetí za sebou. Energie dala naopak zapomenout na dvě vystoupení bez bodového zisku, z nichž jedním bylo sobotní domácí utkání se Spartou.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. V. Růžička ml. (Sklenář) - 15. Sičák (T. Mikúš, Kovačevič), 39. T. Mikúš (Roman Vlach), 60. Flek. Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Bryška, D. Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3647.
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Marjamäki - Havel, Hanták, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Kozák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 2. 12. 2018)