Liberec vyhrál v Pardubicích 4:1. Ve třináctigólové přestřelce předčila Plzeň Kladno 8:5

Hokejisté Liberce vyhráli ve 48. kole extraligy v Pardubicích 4:1 a upevnili si vedení v tabulce. Pět zápasů před koncem základní části mají na čele desetibodový náskok na druhou Plzeň. Severočeši zlomili zápas s předposledním Dynamem až v 53. minutě, kdy se prosadil Jan Ordoš, který si nakonec stejně jako Libor Hudáček připsal dvě branky. Východočeši prohráli po čtyřech vítězstvích v řadě a na poslední Kladno mají tříbodový náskok.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Ronald Knot z Liberce, Ladislav Šmíd z Liberce a Tomáš Rolinek z Pardubic

Zleva Ronald Knot z Liberce, Ladislav Šmíd z Liberce a Tomáš Rolinek z Pardubic | Zdroj: ČTK

Zápas nabízel mnoho šancí už od prvních střídání. Nejprve se před Kantora protáhl Musil, ale v dobré pozici minul, o chvíli později Hrachovina na druhé straně zneškodnil dorážku Látala.

Dynamu k prvnímu gólu nepomohly ani dvě přesilovky v řadě, ani pokus Tybora, který zazvonil na tyč. Naopak Liberec se v 10. minutě po chybě soupeře v rozehrávce dostal do přečíslení a pěknou individuální akci proměnil ve vedoucí gól Hudáček.

Pospíšil: Aby byla extraliga kvalitní, muselo by jí hrát deset týmů. Na rozšíření nemáme hráče

Bílí Tygři byli při početní výhodě o poznání nebezpečnější než soupeř a další nadějné možnosti měli Bulíř a Musil. V závěru druhé třetiny Hrachovina reflexivně vyrazil střelu Tybora a na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani po pauze, protože hned zkraje prostřední třetiny promarnili samostatné úniky Svačina a Paulovič. Dynamo se přesto zaslouženě propracovalo k vyrovnání, o které se ve 25. minutě postaral Vondrka.

Domácí byli od té chvíle aktivnější. Tutovku zazdil Svačina a Kousal se dokonce po své střele radoval z gólu, ale video prokázalo, že puk trefil jen tyčku.

Liberec často jen vyhazoval kotouč ven ze své třetiny a zpátky do hry se dostal až díky přesilovce, v níž se před Kantora tlačil Vlach a při dvou dorážkách nebyl daleko od radosti. V samotném závěru druhé třetiny vypukla na hřišti šarvátka, do které se pěstní výměnou s Hollandem zapojil i brankář Hrachovina.

Výsledkem byla pardubická přesilovka, ale další šanci si domácí hráči přichystali až při rovnovážném stavu, kdy Vondrka při přečíslení dvou proti jednomu přestřelil. S přibývajícím časem hrály oba týmy o poznání opatrněji a klíčový moment tak nastal až v 53. minutě.

Ordoš šikovně ze vzduchu srazil nahození Graborenka a poslal Liberec do vedení. Za necelé dvě minuty vstřelil při přesilovce svou druhou branku v zápase Hudáček a naděje Dynama na bodový zisk definitivně zhasly. Svůj druhý gól v zápase poté přidal ranou do prázdné branky i Ordoš.

Litvínov - Karlovy Vary 6:4

Hokejisté Litvínova poprvé v sezoně vyhráli třikrát za sebou a získali další tři důležité body do boje o záchranu v extralize. Dvěma góly se na tom podílel útočník Viktor Hübl, který si připsal i asistenci. Energie si naopak připsala třetí nezdar v řadě.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 3:2 po sam. náj.

Mladoboleslavští hokejisté porazili Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech a posunuli se na třetí místo tabulky. O páté výhře Středočechů z posledních šesti zápasů rozhodl v sedmé sérii nájezdů Žiga Jeglič. Hradec Králové prohrál počtvrté v řadě, podruhé neuspěl v nájezdech.

Plzeň - Kladno 8:5

Hokejisté Plzně porazili po divoké přestřelce před vyprodaným hledištěm Kladno a posunuli se na druhé místo tabulky. Rytíři prohráli pojedenácté v řadě a jsou i nadále poslední.

Domácí zápas rozhodli pěti trefami během závěrečné třetiny. Rytíři přitom ještě necelých pět minut před koncem drželi remízu 5:5, ale v 56. minutě zaznamenal vítěznou trefu Indiánů Lukáš Pulpán. Gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Brno - Olomouc 2:4

Hokejisté Olomouce se posunuli na sedmé místo tabulky. Na šestou Kometu po páté výhře z posledních šesti zápasů ztrácí šest bodů. Pod premiérový úspěch Hanáků proti Kometě v této sezoně se podepsal osmnáctiletý brankář Vojtěch Mokrý, který se tak z výhry radoval i při svém druhém startu v extralize.

14. Kladno 48 13 3 6 26 119:166 51

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 25. Vondrka (Poulíček, Zacharčuk) - 10. L. Hudáček (Zachar), 53. Ordoš (Graborenko, L. Krenželok), 54. L. Hudáček (Bulíř, P. Jelínek), 58. Ordoš (L. Krenželok, P. Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 8535.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (1:2, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Pospíšil (F. Lukeš), 32. Gerhát (M. Hanzl), 32. Trávníček (Jurčík, Válek), 47. V. Hübl (F. Lukeš, Kudla), 53. V. Hübl (Pospíšil, Gerhát), 56. Kudla (V. Hübl, Mahbod) - 14. T. Mikúš (Kohout, Beránek), 19. Stříteský (Rachůnek, Gríger), 48. Kohout (Eminger, T. Mikúš), 50. Černoch (Polák, Koblasa). Rozhodčí: Jeřábek, Bejček - Komárek, Špringl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5695.

BK Mladá Boleslav - Mountfield HK 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Ševc (Jeglič, Šťastný), 39. Šťastný (Dlapa), rozhodující nájezd Jeglič - 2. Smoleňák (F. Pavlík, R. Pavlík), 58. Cingel (M. Chalupa, Smoleňák). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3822.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 8:5 (2:3, 1:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 1. Kantner (Mertl, Gulaš), 11. Čerešňák (P. Zdráhal, Pulpán), 27. Kodýtek (P. Straka, Pulpán), 41. Gulaš (Kantner, Čerešňák), 49. Jánošík (Gulaš, Jank), 56. Pulpán (P. Zdráhal, Kodýtek), 57. Kaňák, 60. Kodýtek (Pour, Kantner) - 6. Š. Bláha (T. Kaut, Hajný), 10. Vampola, 18. O'Donnell (Austin), 42. J. Strnad (P. Machač, Melka), 48. Stach (Jágr, Zikmund). Rozhodčí: Horák, Mrkva - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7536 (vyprodáno).

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (O. Němec, Mueller), 41. Plekanec (Horký, Bartejs) - 22. P. Musil (Nahodil, J. Knotek), 31. Nahodil (P. Musil), 47. Olesz, 50. J. Káňa (Irgl). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 7543.