Třinečtí hokejisté porazili Vary posedmé v řadě, ukončili tak jejich sérii šesti výher

Dalšími čtyřmi zápasy v pátek pokračovala hokejová extraliga. Třinečtí hokejisté potvrdili, že to na Karlovy Vary umí a porazili je 2:1. O vítězství dvěma góly rozhodl Kanaďan Ethan Werek. Vítkovice dokázaly navázat na vítězství na Spartě a porazily Mladou Boleslav 3:2. Pirátům z Chomutova nepomohl ani gólman se zkušenostmi z NHL a jsou nadále poslední.

Třinec (Aktualizováno: 20:46 2. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třinečtí hokejisté potvrdili, že to na Karlovy Vary umí a porazili je 2:1.

Třinečtí hokejisté potvrdili, že to na Karlovy Vary umí a porazili je 2:1. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 2:1

Vary do zápasu šly s bilancí, kdy v posledních šesti zápasech neztratily ani bod. Třinci se ale proti Energii daří, důkazem byly výhry v posledních šesti vzájemných soubojích.

A v tomto trendu Třinec pokračoval hned od úvodního hvizdu. Když v šesté a sedmé minutě vstřelil dva přesilovkové góly Kanaďan Ethan Werek, vedl Třinec 2:0.

Karlovarským se podařilo snížit až na začátku druhé třetiny, kdy se z dorážky prosadil Stanislav Balán. Další gól už ale diváci ve Werk aréně neviděli. Varům se nepodařilo využít ani přečíslení ve 43. minutě a ani hry bez brankáře. Jejich série výher tak skončila.

"Nás v zápase srazila naše nedisciplinovanost. Udělali jsme šest útočných a technických faulů. To nás stálo body," hledal důvody porážky karlovarský trenér Tomáš Mariška.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2

Vítkovice chtěly v zápase s Boleslaví navázat na výhru 4:1, kterou zaznamenaly na vedoucí Spartě. Naplňovat tento plán začaly hned od první minuty, kdy po akci Marka Hrbase dorazil puk do boleslavské branky Ondřej Roman.

V osmé minutě mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Radoslav Tybor, vystřelit ale nestihl. Naopak o tři minuty později se radovali hosté. Boleslavští se dostali do přečíslení a David Šťastný zakončoval do prázdné branky, 1:1.

Na další změnu skóre si museli diváci ve vítkovické aréně počkat až do 32. minuty, kdy se dočkali hned dvakrát. Nejprve se střelou od modré prosadil domácí Jakub Lev a Vítkovice vedly 2:1. Vedení jim ale vydrželo jen 23 sekund. Pavel Musil za brankou našel Pavola Skalického, který se z blízka nemýlil.

Smírný stav trval až do 19. minuty a vše nasvědčovalo, že se diváci dočkají prodloužení. Půl minuty před koncem ale nahrál zpoza branky Rastislav Dej Petru Šidlíkovi, který přesnou střelou prodloužení odmítl. Vystřelil tak Vítkovicím výhru 3:2.

"Musím poděkovat klukům za bojovný výkon. Bylo vidět, že kabina zápasem žije a šla si za vítězstvím. Náš výkon sice nebyl vyrovnaný, chvilkami nebyl ideální a nešly nám tak nohy. Kluci si to ale za snahu zasloužili," chválil po vítězném zápase své svěřence trenér vítkovický trenér Pavel Trnka.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:1

Zápas mezi Libercem a Piráty Chomutov přinesl také souboj nového chomutovského brankáře Justina Peterse proti nejproduktivnějšímu útoku v čele s Markem Kvapilem.

Brankář, který se pyšní i bronzovou olympijskou medailí, se fanouškům ukázal už v 5. minutě, kdy zneškodnil střelu Radana Lence.

O minutu později už ale kapituloval, když ho v přesilové hře ranou od modré překonal Tyler Redenbach. Vedení Liberce 1:0 trvalo až do 37. minuty navzdory šancím Kvapila či Růžičky.

Pak se ale dostali do přečíslení 3 na 2 hráči Chomutova. Havel nahrál Petru Koblasovi, který potrestal narůstající pasivitu Liberce vyrovnáním.

Poté ale Liberec opět ukázal ofenzivní choutky a chomutovský gólman Peters musel čarovat při zakončení Zachara a Kvapila. O necelou minutu později už byl ale opět překonán. Nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil převzal kotouč od Martina Ševce, prokličkoval přes střední pásmo až před Peterse a precizně zakončil na 2:1.

Vyrovnat mohl v 52. minutě Dlouhý po spolupráci s Dudou, z bezprostřední blízkosti ale minul. V 54. minutě mohl Kvapil ještě navýšit vedení Tygrů, ale trefil jen tyč.

Chomutovu už nepomohlo ani odvolání brankáře a po prohře 2:1 jsou nadále ukotveni na chvostu ligové tabulky s pětibodovou ztrátou na Boleslav.

HK Mountfield Hradec Králové - HC PSG Berani Zlín 4:2

Do sestavy Mountfieldu se po zranění vrátil Patrik Miškar, naopak mimo zůstal kvůli trestu na dva zápasy Petr Koukal. Domací byli i přes tuto absenci od začátku aktivnější a korunovali to už v osmé minutě, kdy se v přesilové hře po pasu Pavlíka prosadil Tomáš Vincour.

Šancí bylo na obou stranách hodně, ale vyznamenávali se především brankáři. Na další gól se tak muselo čekat až do začátku 2. třetiny kdy se po chybě Petra Zámorského backhandem prosadil hostující Jakub Herman a vyrovnal tak na 1:1.

Vedení si ale zlínští Berani drželi jen dvě minuty. Pak si ve středním pásmu převzal puk Juraj Bezúch, využil své rychlosti a jeho střela, která se otřela o lapačku brankáře Sedláčka, skončila v brance. O necelých pět minut později se Hradec radoval z náskoku dvou gólů. Filip Pavlík vypálil a brankář Štůrala, který nahradil Sedláčka, zareagovat nestačil.

Zlín se ale nevzdával a kontroval už o dvacet sekund později. David Nosek si vyhledal odražený puk a vyslal ho na brankáře Pavelku. Ten ho možná i vinou špatného výhledu pustil za svá záda.

Na víc už se ale Zlín nezmohl a Hradec stále tlačil. Tlak vygradoval deset minut před koncem, kdy se po přihrávce Vopelky dostal k puku Dragoun a pojistil tak výhru Hradce 4:2.

16. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Werek, 8. Werek - 23. Balán (Kohout, Plutnar). Rozhodčí: Kubičík, Šír - V. Hanzlík, Gebauer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4614.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. O. Roman (Hrbas), 33. Lev (Dej, Schleiss), 60. Šidlík (Dej, Hrbas) - 13. D. Šťastný (Bernad, L. Pabiška), 33. Skalický (P. Musil, Bernad). Rozhodčí: Rozhodčí: Hribik, Kika - Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 6:3, navíc Šidlík (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5112.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 40. M. Kvapil (Ševc) - 38. Koblasa (J. Havel, Huml). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. Diváci: 6256.

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Vincour (F. Pavlík, Zámorský), 23. Bezúch (Zámorský, Kukumberg), 28. F. Pavlík (R. Pavlík, Cingel), 50. Dragoun (Vopelka, Cibulskis) - 21. Herman (J. Ondráček), 28. Nosek (Šlahař, Valenta). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 2:6, navíc Ferenc (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4558.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 2. 11. 2018)