V souboji nejlepších týmů extraligy porazil Hradec Králové oslabený Třinec. Sparta posedmé prohrála

Hokejisté Hradce Králové zvítězili ve 21. kole extraligy v souboji dvou nejlepších týmů na ledě vedoucího Třince 2:0 a snížili ztrátu na první místo na čtyři body. Sparta si připsala sedmou porážku v řadě, když podlehla Mladé Boleslavi na jejím ledě 2:3. Sérii proher naopak přerušila Olomouc, která vynulovala Vítkovice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vrána z Třince a brankář Henri Kiviaho z Hradce Králové

Petr Vrána z Třince a brankář Henri Kiviaho z Hradce Králové | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Třinec – Hradec Králové

Oba góly Hradce vstřelili obránci, kteří v minulosti oblékali dres Ocelářů - takřka s druhou sirénou otevřel skóre v přesilové hře Filip Pavlík a pojistku přidal v 52. minutě Bohumil Jank. Hostující gólman Henri Kiviaho udržel v pátém extraligovém startu premiérové čisté konto. Obhájci titulu přišli o sérii sedmi výher a nebodovali teprve podruhé v sezoně.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. F. Pavlík (Blain, Lev), 52. Jank (Jergl). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3181.

✅✅✅✅✅

Z Třince vezeme poprvé od 15. února 2019 tři body, @HC Oceláři Třinec jsme zdolali 2:0 a připisujeme si pátou výhru v řadě 🥳 První čisté konto v @Tipsport extraliga si navíc připisuje Henri Kiviaho 🥝👏

📋 mountfieldhk.cz/zapas.asp?id=7…
📷 @HC Oceláři Třinec

19:26 – 02. 11. 2021

56

Zlín – Liberec

Hokejisté Liberce zvítězili na ledě posledního Zlína 2:1. Bílí Tygři tak popáté za sebou bodovali, z toho počtvrté vyhráli. Berani vyšli počtvrté v řadě naprázdno a na předposlední Kladno mají ze dna tabulky nadále sedmibodové manko.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Trška (Flynn) - 21. Gríger (A. Najman, Kolmann), 35. Klepiš (Kolmann, Birner). Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Kajínek, Axman. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2903.

Pardubice – Litvínov

Hokejisté Pardubic porazili ve 21. kole extraligy Litvínov 4:2 a připsali si čtvrtou domácí výhru v řadě. Dynamo zápas rozhodlo třemi vstřelenými góly v rozmezí 127 sekund druhé třetiny, kdy otočilo stav z 1:2. Pardubice jsou i nadále třetí, Litvínov třináctý.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. A. Musil (J. Mikuš, Nakládal), 27. Rohlík (Anděl), 28. Poulíček (Nakládal, Blümel), 29. Cienciala (J. Kolář, Říčka) - 3. Balinskis (P. Zdráhal, Estephan), 26. Chalupa (P. Straka, Baláž). Rozhodčí: Šír, Horák - Malý, Pešek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 7045.

⏱ | Proti Litvínovu jsme dvakrát prohrávali, ale ve druhé třetině jsme předvedli obrat! Doma vítězíme počtvrté v řadě.👏
🏒 10. Musil, 27. Rohlík, 28. Poulíček, 29. Cienciala

20:43 – 02. 11. 2021

1 32

Plzeň – České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli na ledě Plzně 4:3 po samostatných nájezdech a vyhráli již třetí zápas za sebou. Oplatili tak Indiánům porážku 3:4 po prodloužení z prvního vzájemného měření sil v této sezoně. Domácí sice na začátku třetí třetiny drželi vedení 3:1, ale hosté dokázali dvěma trefami během dvou minut skóre vyrovnat a druhý bod získali díky vítěznému nájezdu Martina Hanzla. Gól a asistenci si připsal v dresu vítězů útočník Milan Gulaš, který se představil poprvé v dresu Motoru v Plzni, kde působil uplynulé čtyři sezony.

HC Škoda Plzeň - HC Motor České Budějovice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Blomstrand (J. Kindl), 37. Schleiss (Čerešňák, Dzierkals), 45. Jiříček (Bulíř) - 30. Gulaš, 51. Abdul (M. Hanzl, Bindulis), 53. Štich (Slováček, Gulaš), rozhodující sam. nájezd M. Hanzl. Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák - Brejcha, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3217.

KONEC UTKÁNÍ
Dnešní zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých dokázali uspět hosté, proti Motoru tak bereme jeden bod. Děkujeme za podporu! 🙏
#PLZvCEB #TELH

20:14 – 02. 11. 2021

5

Mladá Boleslav – Sparta

Hokejisté Sparty si v připsali sedmou porážku za sebou, když podlehli na ledě Mladé Bolesavi 2:3. Všechny góly padly již v úvodní třetině. Domácí sice promarnili dvoubrankové manko, ale nakonec uspěli potřetí v řadě. Rozhodl gól útočníka Jana Stránského 67 sekund před první přestávkou. V sestavách obou týmu byly k vidění zajímavé jevy – zatímco Mladá Boleslav musela na křídlo čtvrté útočné formace nasadit beka Davida Bernada, Sparta vyslala do prvního extraligového zápasu kariéry v pozici startujícího brankáře Oldřicha Cichoně.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Bernad (Grim, Závora), 5. O. Najman (Ševc), 19. J. Stránský (P. Kousal, Pláněk) - 6. D. Kaše (Chlapík), 13. E. Thorell (Řepík, R. Horák). Rozhodčí:Hradil, Sýkora - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2661.

⏰✅ | I ve třetí třetině nám stačil výsledek z té první. Máme sílu! 💪
#MBLvSPA #TELH

20:27 – 02. 11. 2021

5

Olomouc – Vítkovice

Olomoučtí hokejisté zdolali v souboji 21. extraligového kola Vítkovice 2:0. Hanáci zabrali po třech porážkách v řadě. Ostravané naopak prohráli poprvé po čtyřech vítězných zápasech. Podíl na obou brankách vítězů měl útočník David Krejčí, který úvodní gól sám vstřelil a na druhou branku přihrál Janu Káňovi. Druhou nulu v sezoně uhájil díky 20 zákrokům Jan Lukáš.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Krejčí (Rašner, J. Káňa II), 39. J. Káňa II (Krejčí). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:4, navíc R. Polák (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4043.

🐓TŘI BODY ZŮSTÁVAJÍ NA HANÉ! Olomoučtí slaví po trefách 🚨DAVIDA KREJČÍHO a 🚨JANA KÁNI výhru 2:0, a minisérie porážek je tak minulostí. Náš skvělý brankář JAN LUKÁŠ si navíc připsal DRUHÉ ČISTÉ KONTO v tomto ročníku!🙌💪🔥