Jágrův návrat z říše snů. Dvěma góly sestřelil Spartu, Kladno na jejím ledě vyhrálo 8:4

Velkolepý návrat po zranění zažil v extralize Jaromír Jágr, který v dresu Kladna pomohl k výhře 8:4 na ledě Sparty. Majitel a útočník v jedné osobě v zápase dvakrát skóroval a přidal dvě asistence. Čtyři asistence zaznamenal obránce Rytířů Brady Austin. Pražané, kteří prohráli poprvé po pěti utkáních, v 28. minutě vedli 4:2, ale hosté šesti brankami mezi 29. a 54. minutou obrátili stav a posunuli se na desáté místo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr v dresu kladenských Rytířů

Jaromír Jágr v dresu kladenských Rytířů | Zdroj: Profimedia

Jágr si 29. listopadu v domácím utkání právě se Spartou zranil přitahovače a následně vynechal 12 utkání. Na straně Pražanů se po jednozápasové absenci vrátil Růžička.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Vítkovice 6:3 a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku

První vzájemný duel v sezoně v O2 areně vytvořil díky 17 220 divákům extraligový rekord v zápase hraném v hale.

Tentokrát se v libeňské hale sešlo 14016 fanoušků, kteří viděli skvělý nástup domácích. Po 86 sekundách od úvodního buly skóroval ve čtvrtém utkání za sebou Košťálek, se 13 góly nejlepší střelec mezi obránci.

Kladno srovnalo v deváté minutě z přesilové hry. Jágr nejprve z kruhu Sedláčka neprostřelil, poté ale přihrál na modrou Austinovi, jehož střelu usměrnil do sítě Zikmund.

Domácí odpověděli za 83 sekund, poté co Řepík před brankou využil Tomáškovu nabídku. Rytíři zareagovali o necelé dvě minuty později. Sedláček nezkrotil Austinovu střelu a Melka z dorážky srovnal. Vedení vrátil sparťanům v 18. minutě Říčka, jenž po Růžičkově přihrávce propálil Godlu.

V 28. minutě navýšila Sparta náskok. Godla neudržel Kalinovu střelu a Říčka podruhé za sebou zaznamenal dvougólový zápas. Hosté ale poté nasázeli šest branek. Dvoubrankové manko smazali ještě v prostředním dějství. Jen 34 sekund po Říčkově zásahu propadlo Sedláčkovi za zády O'Donnellovo zakončení a ve 34. minutě vyrovnal Vampola, který tečoval Austinovu střelu.

Obrat Rytířů dokonal ve 44. minutě v početní výhodě Jágr, který překonal Sedláčka střelou z pravého kruhu do horního růžku. Potom skóroval z mezikruží Bláha a v polovině třetí části se z dorážky prosadil opět druhý nejproduktivnější hráč v historii NHL Jágr.

Čtyři body v extraligovém souboji zaznamenal poprvé od 30. prosince 2012. Konečný výsledek stanovil v oslabení do prázdné branky Strnad.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 4:8 (3:2, 1:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 2. Košťálek (Rousek, Kudrna), 11. Řepík (Tomášek, T. Dvořák), 18. Říčka (V. Růžička, Pech), 28. Říčka (Kalina, Pech) - 9. Zikmund (Austin, Jágr), 13. Melka (Austin), 29. O'Donnell (T. Kaut), 34. Vampola (Austin, Jágr), 44. Jágr (Zikmund, O'Donnell), 47. Š. Bláha (Stach), 50. Jágr (Austin, Vampola), 54. J. Strnad. Rozhodčí: Pražák, Micka - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 14 016.